Liga Europy: Getafe bojkotuje mecz z Interem w Mediolanie

Liga Europy: Getafe bojkotuje mecz z Interem w Mediolanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Transistor

Getafe odmówiło przyjazdu do Mediolanu w celu rozegrania pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Europy przeciwko miejscowemu Interowi.

Prezydent hiszpańskiego klubu przyznał w trakcie programu radiowego „El Transistor”, że Getafe nie poleci do Włoch na mecz z Interem Mediolan i poinformował o tym fakcie już swojego przeciwnika, który podziela jego stanowisko w tej sprawie w obliczu zagrożenia zakażenia koronawirusem.

- Nie będę ryzykował zdrowia piłkarzy. Nie polecimy na mecz w ognisko wirusa. Poprosiłem już UEFA o znalezienie innego rozwiązania tej sytuacji oraz federację o pomoc w żądaniu odwołania meczu. Ja sam nie będę wypełniał specjalnych poleceń, aby udać się do Włoch. Najwyżej nas wykluczą, ale zdrowie jest dla mnie ważniejsze - powiedział Ángel Torres Sánchez.

- Rozmawialiśmy też z przedstawicielami Interu. Oni też mają świadomość tego, że taka podróż byłaby nieporozumieniem. Podkreślam, że ja nie wezmę za to wszystko odpowiedzialności. Nie będę składał wniosku o umożliwienia nam lotu do miejsca, w którym nie chcę się znaleźć. Marzyliśmy o wygraniu tych rozgrywek, ale trudno. Są pewne zasady - dodał działacz.

Na chwilę obecną stanowisko UEFA wobec postawy Getafe nie jest znane, ale jeżeli mecz nie zostanie przeniesiony w bezpieczniejszą lokalizację lub na inny termin, wielce prawdopodobny wydaje się fakt, że drużyna z Hiszpanii zostanie ukarana walkowerem oraz wykluczeniem z Ligi Europy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dawidowicz dołączy do Klimali?! Dawidowicz dołączy do Klimali?! Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Glik chce odejść z AS Monaco Glik chce odejść z AS Monaco Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy