Liga Europy: Gol Piotra Zielińskiego przeciwko FC Barcelonie

Liga Europy: Gol Piotra Zielińskiego przeciwko FC Barcelonie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Piotr Zieliński strzelił gola, a jego Napoli prowadzi do przerwy z FC Barceloną w stosunku 1-0.

W czwartek rozgrywane są mecze w ramach Ligi Europy. Prawdziwy hit 1/16 finału tych rozgrywek ma miejsce na Camp Nou, gdzie FC Barcelona mierzy się z Napoli.

Tak jedni, jak i drudzy priorytetowo traktują rozgrywki ligowe, ale mimo to żadna z ekip nie pogardzi dodatkowym trofeum. Los chciał, że już na tym etapie spotkały się ze sobą dwie renomowane marki.

Jak do tej pory lepiej radzą sobie Włosi, którzy strzelili do przerwy jednego gola, a jego autorem jest nie kto inny, jak Piotr Zieliński.

Reprezentant Polski trafił do siatki w 29. minucie. Pomocnik otrzymał piłkę od Elifa Ełmasa i z pola karnego uderzył na bramkę. Pierwszy strzał obronił Marc-Andre ter Stegen, który ze sparował futbolówkę na tyle niefortunnie, że ta ponownie spadła pod nogi byłego piłkarza Empoli.

Na dobitkę skierowaną pod poprzeczkę Niemiec nie mógł już nic powiedzieć.

Dla 27-latka było to siódme trafienie w tym sezonie, a zarazem drugi gol, jeśli chodzi o rozgrywki Ligi Europy.

Do przerwy prowadzi zatem Napoli w stosunku 1-0.