Liga Europy: Grecy chcą przejąć polski finał

Liga Europy: Grecy chcą przejąć polski finał fot. UEFA
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport 24

Działacze Greckiego Związku Piłki Nożnej chcą wystąpić do UEFA z prośbą, by finał, a w zasadzie turniej finałowy, mógł zagościć w ich kraju, informuje "Sport 24". Obecnie prawa do imprezy ma Gdańsk.

O ile rozgrywki ligowe w niektórych krajach powoli są wznawiane, o tyle mecze w ramach europejskich pucharów mogą wrócić dopiero w okolicach lipca. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre kraje ostrzą sobie zęby na zorganizowanie finałowego turnieju.

Propozycję w tej kwestii planuje złożyć Grecja. Tamtejsi działacze mogą lada dzień wystosować list, w którym zaproponują, by finał został przeniesiony z Gdańska do Aten.

Formuła rozgrywek miałaby zostać jednak nieco zweryfikowana. Mianowicie Grecy chcą, by w ich stolicy rozegrany został turniej finałowy. Miałoby do niego przystąpić osiem zespołów, z których później wyłoniono by końcowego triumfatora.

Rozmowy są jednak w tej chwili na wczesnym etapie i ciężko ferować, jaki będzie ich finał.

W Grecji wykryto niewiele przypadków zakażenia COVID-19 - nieco ponad trzy tysiące.

Więcej na temat: Grecja Liga Europy Polska UEFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy