Liga Konferencji Europy: Polscy piłkarze poznali rywali. Pary ćwierćfinałowe rozlosowane [OFICJALNIE]

2024-03-15 14:21:48; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Liga Konferencji Europy: Polscy piłkarze poznali rywali. Pary ćwierćfinałowe rozlosowane [OFICJALNIE] Fot. ANP/SIPA USA/PressFocu

Po losowaniach par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy przyszedł czas na Ligę Konferencji Europy. Znamy już rozpiskę.

Piątkowe losowania rozpoczęły się od 12:00, kiedy to swoich rywali poznały kluby, które awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Następna była Liga Europy, a na koniec zostawiono Ligę Konferencji Europy.

Club Brugge - PAOK, Olympiakos - Fenerbahçe, Aston Villa - Lille i Viktoria Pilzno - Fiorentina to wylosowane pary ćwierćfinałowe.

Na tym etapie rywalizacji LKE nie brakuje polskich zawodników. Piłkarzem ekipy z Brugii jest Michał Skóraś, który w czwartek strzelił gola w spotkaniu z Molde (3:0). Barwy PAOK-u reprezentuje Tomasz Kędziora, Fenerbahçe - Sebastian Szymański, a Aston Villi - Matty Cash.

Starcia ćwierćfinałowe zaplanowano na 11 i 18 kwietnia. Finał odbędzie się 29 maja.

Ostatnim triumfatorem LKE jest West Ham, który w finale zwyciężył z Fiorentiną 2:1. Ta druga ma szansę powtórzyć wejście do finału. Londyńczycy rywalizują z kolei w Lidze Europy.

Liga Konferencji Europy 2023/2024 - pary ćwierćfinałowe:
Club Brugge - PAOK;
Olympiakos - Fenerbahce;
Aston Villa - Lille;
Viktoria Pilzno - Fiorentina.

Pary półfinałowe:
Aston Villa/Lille - Olympiakos/Fenerbahce;
Viktoria Pilzno/Fiorentina - Club Brugge/PAOK.