Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam w play-offach. Ale łatwo nie było!

2019-08-13 21:03:23; Aktualizacja: 5 lat temu
Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam w play-offach. Ale łatwo nie było! Fot. Transfery.info
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością PAOK i zapewnił sobie awans do czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zaprezentował się w poprzedniej rundzie poniżej oczekiwań i zremisował w Salonikach w stosunku 2-2. Przed meczem rewanżowym sprawa awansu pozostawała otwarta.

Ku zaskoczeniu licznie zgromadzonej na stadionie w Amsterdamie publiczności do ataku od początku ruszyli goście. Ich starania zostały wynagrodzone w 23. minucie. Wówczas to mierzonym strzałem obok słupka popisał się Diego Biseswar, który otworzył wynik spotkania.

Dziewięć minut później do wyrównania za sprawą Dušana Tadicia mógł doprowadzić Ajax. Serb podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze, ale jego strzał wybronił bramkarz PAOK-u, Alexandros Paschalakis.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Kilka minut później defensorzy zespołu z Salonik ponownie popełnili błąd, a sędzie podyktował rzut karny. Z kolei tym razem Tadić się nie pomylił i pewnie skierował piłkę do siatki, ustalając wynik pierwszej połowy na 1-1.

Druga połowa przez długi czas toczyła się bez goli, a sprawa awansu wisiała w zasadzie na włosku. Komfort gospodarzom dał jednak w 79. minucie Nicolás Tagliafico, który wykorzystał dośrodkowanie Hakima Ziyecha i strzałem głową pokonał Paschalakisa.

Sześć minut później sędzie podyktował już trzeci tego dnia rzut karny. Podobnie, jak za drugim razem do futbolówki podszedł Tadić, który przypieczętował awans Ajaxu.

W doliczonym czasie gry bramkę kontaktową dla PAOK-u zdobył jeszcze Diego Biseswar, jednak na niewiele się to zdało i mecz zakończył się wynikiem 3-2. W dwumeczu z kolei padł rezultat 5-4.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu podopieczni Erika ten Haga znacznie przybliżyli się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W decydującej fazie eliminacji zmierzą się z APÓEL-em. Pierwsze starcie zostanie rozegrane na Cyprze.

SKŁADY:

AJAX: Onana, Mazraoui, Veltman, Martinez, Tagliafico, Marin (Dest), van de Beek (de Wit), Blind, Ziyech, Tadić, Neres(Huntelaar).
PAOK: Paschalakis, Matos, Varela, Crespo, Giannoulis, Jaba (Limnios), El Kaddouri, Esiti (Misić), Biseswar, Pelkas (Świderski), Akpom.