Liga Mistrzów: Bjelica triumfuje. Dinamo Zagrzeb gromi i melduje się w kolejnej rundzie fot. Transfery.info
Paweł Hanejko

Dinamo Zagrzeb pewnie pokonało na wyjeździe Ferencvárosi i zameldowało się w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Pierwszy mecz Dinama Zagrzeb z Ferencvárosi, który odbył się w stolicy Chorwacji, był bardzo zacięty. Ostatecznie zakończył się remisem w stosunku 1-1, z którego zadowoleni mogli być raczej goście, których premiowała bramka zdobyta na wyjeździe.

Takowy rezultat zwiastował, że na Węgrzech będziemy świadkami zażartego pojedynku o awans do kolejnej rundy. Podopieczni Nenada Bjelicy szybko, bo już w 16. minucie położyli kres tej tezie i wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Prostopadłe podanie od Daniego Olmo wykorzystał Arijan Ademi, ustalając przy tym wynik pierwszej części meczu na 1-0.

Od samego początku drugiej połowy ekipa prowadzona przez Serhija Rebrowa ruszyła do ataku, za co została skarcona już dwie minuty po wznowieniu gry. Tym razem piłkę do siatki skierował Bruno Petković.

Ich szanse na awans w 55. minucie meczu pogrzebał Dani Olmo, który został obsłużony przez wcześniejszego zdobywcę bramki, Arijana Ademiego.

Jakby tego było mało, w 69. minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca mistrzów Węgier, Eldar Ćivić. Zaatakował on łokciem strzelca drugiej bramki, a więc Bruno Petkovicia i nie pozostawił arbitrowi w tej sytuacji wyboru, za co został odesłany do szatni.

Rezultat dziesięć minut później ustalił Amer Gojak, który wykorzystał niepewną interwencję Dénesa Dibusza i strzałem z szesnastki dokończył dzieła zniszczenia.

Wynik mógł jeszcze ulec zmianie w ostatniej minucie meczu. Wówczas to sędzia podyktował rzut karny dla Dinama. Z jedenastu metrów pomylił się jednak Bruno Petković, a spotkanie zakończyło się ostatecznie w stosunku 0-4. Rezultat dwumeczu to z kolei 1-5.

Podopieczni Nenada Bjelicy zmierzą się w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów z Rosenborgiem, który wyeliminował Maribor. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Norwegii.

SKŁADY:

Ferencvárosi: Dibusz, Lovrencsics, Blažič, Dwali, Ćivić, Sigér, Charatin, Zubkov, Škvarka (Heister), Nguen (Varga), Sihniewicz (Boli).

Dinamo Zagrzeb: Livaković, Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac, Moro, Ademi (Gojak), Orsić, Olmo (Situm), Hajrović (Majer), Petković.

Bramki: Ademi, Petković, Olmo, Gojak.