Liga Mistrzów: Chelsea bardzo poważnie osłabiona na rewanż z Bayernem Monachium

Liga Mistrzów: Chelsea bardzo poważnie osłabiona na rewanż z Bayernem Monachium
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea | Sky Sports

„The Blues” przystąpią najprawdopodobniej do drugiego pojedynku z „Bawarczykami” o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów przynajmniej bez Césara Azpilicuety, Christiana Pulisica i Pedro.

Drużyna prowadzona przez Franka Lamparda nie zdołała zakończyć sezonu na rodzimych boiskach ze zdobyczą w postaci Pucharu Anglii, ponieważ w finale na Wembley musiała uznać wyższość Arsenalu (1:2).

Chelsea w trakcie tego derbowego pojedynku musiała przełknąć nie tylko gorycz porażki, ale także stratę kilku istotnych zawodników, którzy najprawdopodobniej nie wezmą udziału w nadchodzącym rewanżowym spotkaniu przeciwko Bayernowi Monachium w Lidze Mistrzów (8 sierpnia).

Tymi piłkarzami są César Azpilicueta, Christian Pulisic i Pedro. Cała trójka nabawiła się urazów i nie zdołał dokończyć meczu z „Kanonierami”.

Szkoleniowiec „The Blues” nie potwierdził jeszcze w stu procentach ich nieobecności, ale nie spodziewa się, że dojdą oni do pełni sił w przeciągu kilku najbliższych dni.

- To dla Pedro było naprawdę rozczarowujące zakończenie, ponieważ prawdopodobnie w ten sposób zaliczył swój ostatni mecz dla Chelsea. Był niesamowity przez te lata a teraz na boisku świecił blaskiem. Nie mieliśmy szczęścia z kontuzjami, wszystko potoczyło się dzisiaj nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Dwie kontuzje ścięgna u Azpilicuety i Pulisica, zwichnięcie barku Pedro, kontuzja Williana przed meczem. Kanté nie był gotowy do tego spotkania, był rezerwowym, ale nie chciałem ryzykować. Ruben Loftus-Cheek wypadł ze składu. Nie szukam wymówek, ponieważ nie radziliśmy sobie wystarczająco dobrze, ale wszystko co złe trafiło nam się w tym samym momencie - powiedział Frank Lampard.

- Nie znam pełnego zakresu urazów Césara i Christiana, ale wiem z czym wiąże się kontuzja ścięgna podkolanowego. Wkrótce zostaną przebadani i ocenimy ich stan, ale nie spodziewam się, aby byli gotowi do gry w przyszłym tygodniu - dodał menedżer Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy