Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo po raz kolejny przeszedł do historii

Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo po raz kolejny przeszedł do historii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Juventus pokonał wczoraj Bayer Leverkusen 3:0, a jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przy okazji zapisał się na kartach historii.

34-latek w rywalizacji z Niemcami długo nie mógł wpisać się na listę strzelców, lecz w końcu mu się to udało. Przełamanie przyszło w 88. minucie, dzięki temu w 14. kolejnym sezonie z rzędu Portugalczyk choć raz trafił do siatki w rozgrywkach Ligi Mistrzów, dorównując pod tym względem Raúlowi Gonzálezowi i Lionelowi Messiemu. Oprócz tego piłkarz Juventusu zrównał się z byłym hiszpańskim napastnikiem, strzelając gole 33. różnym klubom w Champions League.

Na tym jednak nie koniec, atakujący przegonił również Ikera Casillasa pod względem zwycięstw w Lidze Mistrzów i ma ich obecnie 102. Najlepszy strzelec w historii Realu Madryt dokonał tego w dniu swojego debiutu w najważniejszych klubowych rozgrywkach europejskich.

Obecnie Cristiano Ronaldo ma na swoim koncie 128 bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców wszech czasów. Dalsze miejsca zajmują Messi (112), Raúl (71), Karim Benzema (60), Ruud van Nistelrooy i Robert Lewandowski (obaj po 56). 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy