Liga Mistrzów: Dlatego rumuński sędzia wziął autograf od Haalanda

Liga Mistrzów: Dlatego rumuński sędzia wziął autograf od Haalanda fot. TV
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gazeta Sporturilor | Twitter [Emanuel Rosu]

W pierwszym meczu pomiędzy Manchesterem City, a Borussią Dortmund kamery wychwyciły Oktawiana Șovre, który zatrzymuje Erlinga Brauta Haalanda po to, aby poprosić go o autograf. Jego zachowanie zostało skrytykowane, dlatego interweniować postanowiły rumuńskie media, ujawniając prawdę.

47-letni sędzia liniowy po ostatnim gwizdku arbitra głównego dogonił norweskiego napastnika i nakłonił go do tego, by złożył podpisy na żółtej oraz czerwonej kartce. Piłkarz Borussii Dortmund zgodził się.

Następnie, gdy stosowne nagranie ujrzało światło dzienne, w mediach społecznościowych rozpętała się burza. Wielu zwracało uwagę na nieodpowiednie zachowanie Rumuna, którego zadaniem z pewnością nie jest spoufalanie się z zawodnikami. Niektórzy mówili wprost - interweniować powinna UEFA.

Zważywszy na rozgłos i krytykę, która spadła na Oktawiana Șovre, „Gazeta Sporturilor” przeprowadziła śledztwo, które wykazało, dlaczego wziął on autograf od Erlinga Brauta Haalanda.

Okazuje się, że Rumun od 2015 roku wspiera ośrodek zajmujący się leczeniem dzieci oraz dorosłych z ciężkimi postaciami autyzmu. Pieczę nam nim trzyma stowarzyszenie SOS Autism Bihor, które pozyskuje fundusze jedynie z darowizn oraz aukcji charytatywnych.

Mając to na uwadze, Șovre nieustannie dostarcza cennych przedmiotów w postaci zdjęć słynnych osobistości piłki nożnej, koszulek meczowych czy autografów wykonanych na kartkach lub chorągiewkach.

We wtorek celem sędziego były zdobycie autografu nie tylko Haalanda, ale i Pepa Guardioli. Ostatecznie zadanie wykonał połowicznie, a kartki zostaną teraz wystawione na aukcję podczas corocznej gali. W przeszłości licytowane na niej były już podpisy między innymi Leo Messiego.

– Messi był bardzo zainteresowany tym, co robi organizacja charytatywna. Kiedy spotkaliśmy się zaraz po meczu, podpisał dla mnie dziewięć kartek – wyznał Șovre.

Gdy Simona Zlibuț, prezes SOS Autism Bihor, dowiedziała się o tym, co spotkało jej kolegę (znają się jeszcze z lat dziecięcych), bez chwili zawahania nadała mu tytuł honorowego członka stowarzyszenia.

„Ten nasz mały gest jest wyrazem wdzięczności za zaangażowanie w działalność naszego stowarzyszenia. Pragniemy podziękować za wszystkie artykuły związane ze sportem, które przez lata przekazywałeś na licytacje, zbierając fundusze potrzebne na kontynuację naszej działalności i inne przedsięwzięcia” – czytamy w uzasadnieniu.

Șovre od 2005 roku jest arbitrem międzynarodowym FIFA, a w rumuńskiej ekstraklasie sędziuje już od 2001 roku. Ponadto był na liście arbitrów, którzy pojechali na EURO 2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy