Liga Mistrzów: Drugi Polak w meczu FC Barcelona - BSC Young Boys. Robert Lewandowski miał towarzystwo

2024-10-01 22:49:47; Aktualizacja: 1 godzina temu
Liga Mistrzów: Drugi Polak w meczu FC Barcelona - BSC Young Boys. Robert Lewandowski miał towarzystwo Fot. Manuel Winterberger/Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

FC Barcelona zgodnie z oczekiwaniami poradziła sobie z BSC Young Boys w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Dwa gole dla piłkarzy ze stolicy Katalonii strzelił Robert Lewandowski. Napastnik nie był tego dnia polskim rodzynkiem na boisku, ponieważ pod koniec swoją szansę dostał też Łukasz Łakomy.

FC Barcelona po porażce z Osasuną chciała jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi fanami. Tym bardziej że w pierwszej kolejce dosyć niespodziewanie przegrała na wyjeździe z AS Monaco w stosunku 1-2. Duży wpływ na tę rywalizację miała wówczas czerwona kartka Erica Garcii.

Przeciwko BSC Young Boys wicemistrzowie Hiszpanii byli zdecydowanym faworytem i ruszyli do ataku od samego początku. Już przed przerwą piłkarze Hansiego Flicka prowadzili 3-0 po trafieniach Roberta Lewandowskiego, Raphinhi oraz Inigo Martineza.

Po zmianie stron drużyna z Katalonii nie zamierzała się zatrzymywać i dorzuciła jeszcze dwie bramki za sprawą 36-letniego napastnika oraz trafienia samobójczego.

Starcie zakończyło się zatem 5-0, a Lewandowski nie był jedynym jego akcentem. Na trybunach bowiem pojawił się Wojciech Szczęsny, który lada dzień zostanie nowym piłkarzem Barcelony. Dodatkowo w barwach Szwajcarów wystąpił Łukasz Łakomy.

Polak związany w przeszłości z Legią Warszawa oraz Zagłębiem Lubin wszedł na plac gry w 82. minucie, zmieniając Kastriota Imeriego.