Liga Mistrzów: Duván Zapata o krok od powrotu na mecz z Szachtarem

Liga Mistrzów: Duván Zapata o krok od powrotu na mecz z Szachtarem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Wszystko wskazuje na to, że Duván Zapata będzie zdolny do gry na ostatni mecz grupowy Ligi Mistrzów, w którym Atalanta zagra o być albo nie być w dalszej fazie pucharowej europejskich pucharów.

Historyczny awans do najważniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie poszerzył bagaż wspomnień kibiców z Bergamo o mnóstwo radości, ale i wiele nieprzyjemnych chwil. Do tej drugiej kategorii z pewnością można zaliczyć trzy porażki z rzędu i łączny bilans 10 straconych goli.

Ostatnie wyniki pozwalają jednak przypuszczać, że start w rozgrywkach Ligi Mistrzów był dla piłkarzy Atalanty jak terapia szokowa. W tej chwili bowiem mają oni na swoim koncie cztery punkty i od wyniku ostatniego meczu grupowego z Szachtarem Donieck zależy, jaki los ich czeka.

Jeśli wygrają, a Dinamo Zagrzeb nie zdoła pokonać Manchesteru City, będą oni mogli świętować awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dodatkowo sytuacja w grupie C ułożyła się dla nich na tyle korzystnie, że nawet w przypadku zwycięstwa mistrza Chorwacji, pozostaną oni w europejskich pucharach, z tym że będę musieli się oni zadowolić grą w Lidze Europy. Warunkiem koniecznym jest jednak tutaj pokonanie „Górników” z Doniecka.

To, co powinno dodatkowo pomóc bergamczykom, to wielce prawdopodobny powrót do pełni sił na mecz z Szachtarem Duvána Zapaty, który pauzuje od połowy października. Autor siedmiu trafień i trzech asyst już jutro ma wznowić treningi z zespołem i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, powinien on znaleźć się w kadrze Atalanty na jak dotąd najważniejszy mecz bieżącego sezonu.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy