Liga Mistrzów: Duván Zapata o krok od powrotu na mecz z Szachtarem

Liga Mistrzów: Duván Zapata o krok od powrotu na mecz z Szachtarem fot. Atalanta
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Wszystko wskazuje na to, że Duván Zapata będzie zdolny do gry na ostatni mecz grupowy Ligi Mistrzów, w którym Atalanta zagra o być albo nie być w dalszej fazie pucharowej europejskich pucharów.

Historyczny awans do najważniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie poszerzył bagaż wspomnień kibiców z Bergamo o mnóstwo radości, ale i wiele nieprzyjemnych chwil. Do tej drugiej kategorii z pewnością można zaliczyć trzy porażki z rzędu i łączny bilans 10 straconych goli.

Ostatnie wyniki pozwalają jednak przypuszczać, że start w rozgrywkach Ligi Mistrzów był dla piłkarzy Atalanty jak terapia szokowa. W tej chwili bowiem mają oni na swoim koncie cztery punkty i od wyniku ostatniego meczu grupowego z Szachtarem Donieck zależy, jaki los ich czeka.

Jeśli wygrają, a Dinamo Zagrzeb nie zdoła pokonać Manchesteru City, będą oni mogli świętować awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dodatkowo sytuacja w grupie C ułożyła się dla nich na tyle korzystnie, że nawet w przypadku zwycięstwa mistrza Chorwacji, pozostaną oni w europejskich pucharach, z tym że będę musieli się oni zadowolić grą w Lidze Europy. Warunkiem koniecznym jest jednak tutaj pokonanie „Górników” z Doniecka.

To, co powinno dodatkowo pomóc bergamczykom, to wielce prawdopodobny powrót do pełni sił na mecz z Szachtarem Duvána Zapaty, który pauzuje od połowy października. Autor siedmiu trafień i trzech asyst już jutro ma wznowić treningi z zespołem i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, powinien on znaleźć się w kadrze Atalanty na jak dotąd najważniejszy mecz bieżącego sezonu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy