Liga Mistrzów i Liga Europy: Przewidywany terminarz powrotu. Pierwsze mecze trzeciego sierpnia?!

Liga Mistrzów i Liga Europy: Przewidywany terminarz powrotu. Pierwsze mecze trzeciego sierpnia?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

„La Gazzetta dello Sport” przedstawiała plan UEFA dotyczący wznowienia jej sztandarowych rozgrywek. Pierwsze mecze miałyby zostać rozegrane już trzeciego sierpnia.

Celem organizatora Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy jest dokończenie zmagań w ramach trwającego sezonu, a miałoby to nastąpić w sierpniu, zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych.

W ostatnim miesiącu wakacji bylibyśmy wówczas świadkami wielkiego piłkarskiego maratonu z meczami co dzień, dwa lub trzy. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, na pierwszy ogień pójdą dwa zaległe starcia 1/8 finału Ligi Europy, a więc Inter Mediolan - Getafe i Sevilla - Roma. Do włosko-hiszpańskiej rywalizacji ma dojść trzeciego sierpnia. Trzy dni później bylibyśmy świadkami rewanżów, w których, rzecz jasna, uczestniczyłyby już pozostałe ekipy.

Następnie do gry wkroczyłyby kluby z Ligi Mistrzów, a wtedy siódmego sierpnia pojedynkowałyby się ze sobą Juventus z Olympique Lyon oraz Manchester City z Realem Madryt. W kolejnym dniu Bayern Monachium podjąłby u siebie Chelsea, zaś FC Barcelona na własnym stadionie zagrałaby z Napoli.

Wówczas, po wyłonieniu wszystkich uczestników fazy ćwierćfinałowej, rozpoczęłaby się batalia na tym polu. 10 i 13 sierpnia to daty zarezerwowane dla Ligi Europy, a 11-12 i 14-15 sierpnia dla Ligi Mistrzów.

Półfinały miałyby zostać zainicjowane 17 (LE) i 18-19 sierpnia (LM). Do rewanżów doszłoby odpowiednio w dniach 20 oraz 21-22 sierpnia.

Na rozegranie meczu finałowego Ligi Europy przewidziano dwa terminy: 26 i 27 sierpnia. Jak pamiętamy, areną zmagań będzie Stadion Energa Gdańsk. Z kolei ostatni mecz w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów ma się odbyć 29 sierpnia na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy