Liga Mistrzów i Liga Europy: Przewidywany terminarz powrotu. Pierwsze mecze trzeciego sierpnia?!

Liga Mistrzów i Liga Europy: Przewidywany terminarz powrotu. Pierwsze mecze trzeciego sierpnia?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

„La Gazzetta dello Sport” przedstawiała plan UEFA dotyczący wznowienia jej sztandarowych rozgrywek. Pierwsze mecze miałyby zostać rozegrane już trzeciego sierpnia.

Celem organizatora Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy jest dokończenie zmagań w ramach trwającego sezonu, a miałoby to nastąpić w sierpniu, zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych.

W ostatnim miesiącu wakacji bylibyśmy wówczas świadkami wielkiego piłkarskiego maratonu z meczami co dzień, dwa lub trzy. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, na pierwszy ogień pójdą dwa zaległe starcia 1/8 finału Ligi Europy, a więc Inter Mediolan - Getafe i Sevilla - Roma. Do włosko-hiszpańskiej rywalizacji ma dojść trzeciego sierpnia. Trzy dni później bylibyśmy świadkami rewanżów, w których, rzecz jasna, uczestniczyłyby już pozostałe ekipy.

Następnie do gry wkroczyłyby kluby z Ligi Mistrzów, a wtedy siódmego sierpnia pojedynkowałyby się ze sobą Juventus z Olympique Lyon oraz Manchester City z Realem Madryt. W kolejnym dniu Bayern Monachium podjąłby u siebie Chelsea, zaś FC Barcelona na własnym stadionie zagrałaby z Napoli.

Wówczas, po wyłonieniu wszystkich uczestników fazy ćwierćfinałowej, rozpoczęłaby się batalia na tym polu. 10 i 13 sierpnia to daty zarezerwowane dla Ligi Europy, a 11-12 i 14-15 sierpnia dla Ligi Mistrzów.

Półfinały miałyby zostać zainicjowane 17 (LE) i 18-19 sierpnia (LM). Do rewanżów doszłoby odpowiednio w dniach 20 oraz 21-22 sierpnia.

Na rozegranie meczu finałowego Ligi Europy przewidziano dwa terminy: 26 i 27 sierpnia. Jak pamiętamy, areną zmagań będzie Stadion Energa Gdańsk. Z kolei ostatni mecz w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów ma się odbyć 29 sierpnia na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy