Liga Mistrzów: Julian Nagelsmann zaskoczony postawą Paris Saint-Germain

2023-02-15 08:47:42; Aktualizacja: 1 rok temu
Liga Mistrzów: Julian Nagelsmann zaskoczony postawą Paris Saint-Germain Fot. Fabrizio Carabelli / SOPA Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz Źródło: Bayern Monachium

Trener Julian Nagelsmann wypowiedział się po odniesieniu wyjazdowego zwycięstwa przez Bayern Monachium nad Paris Saint-Germain w pierwszym meczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów (1:0).

„Bawarczycy” wykorzystali ostatnią obniżkę formy ekipy z Parc des Princes i pokonali silnego przeciwnika na jego terenie w pierwszym z dwóch pojedynków o wywalczenie awansu do ćwierćfinału elitarnych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie.

Gola na wagę zwycięstwa dla Bayernu Monachium zdobył Kinsgley Coman, który jako jedyny wpisał się na listę strzelców także w pamiętnym finale Ligi Mistrzów w 2020 roku, gdzie doszło do starcia tych samych zespołów.

Zadowolenia z odniesionego rezultatu nie ukrywał trener Julian Nagelsmann. Wyraził jednocześnie zdziwienie taktyką obraną przez PSG na pierwszy mecz, ponieważ spodziewał się zupełnie innego nastawienia rywala.

- W pierwszych 25 minutach zagraliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy odpowiednią kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Mogliśmy jednak jeszcze bardziej ukierunkować się na zdobycie bramki. Ogólnie byliśmy bardzo zaskoczeni wysokim posiadaniem piłki. Nie spodziewaliśmy się, że PSG się wycofa i będzie tak pasywne - stwierdził szkoleniowiec.

- Poza pierwsza dobra w naszym wykonaniu było też 20 minut drugiej części. Później zrobiło się trudniej. Po zwiększeniu szybkości rywali zaczęła się gra na ostrzu brzytwy. Ale patrząc szerzej, wykonaliśmy dobrą pracę. Zrobiliśmy pierwszy krok do awansu. Chcemy wykonać drugi - dodał Niemiec.

Rewanżowe starcie Bayernu Monachium z Paris Saint-Germain odbędzie się 8 marca o godzinie 21:00 na Allianz Arenie.