Liga Mistrzów: Nagelsmann komentuje zwycięstwo nad Tottenhamem

Liga Mistrzów: Nagelsmann komentuje zwycięstwo nad Tottenhamem
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Polsat Sport

Trener RB Lipsk, Julian Nagelsmann skomentował zwycięstwo jego drużyny nad Tottenhamem.

W ciekawie zapowiadającym się starciu w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów naprzeciw siebie stanęły jedenastki Tottenhamu i RB Lipsk. To spotkanie było przede wszystkim przedstawiane, jako pojedynek trenerów, a więc José Mourinho i Juliana Nagelsmanna.

Zwycięsko z tej potyczki wyszedł Niemiec. Jego podopieczni wygrali w stosunku 1-0 po golu Timo Wernera.

- Od początku pierwszej połowy moi podopieczni realizowali założenia i kontrolowali grę. Szkoda, że nie udało nam się tego udokumentować golem, ale w drugiej części udało nam się dopiąć swego i wyjść na prowadzenie. Pod koniec widać było po moich zawodnikach zmęczenie, ale odnieśliśmy zwycięstwo jak najbardziej zasłużenie - twierdzi.

32-latek zwrócił także uwagę na problemy kadrowe, z jakimi musiał borykać się, dobierając wyjściową jedenastkę.

- Nigdy nie jest łatwo nikogo zastąpić, tym bardziej Upamecano, który od dawna jest dla nas niezwykle ważny. Desygnowany przeze mnie Ampadu zdał jednak egzamin i poradził sobie świetnie. Jestem zadowolony z jego postawy — dodał Nagelsmann.

Rewanż pomiędzy Lipskiem a Tottenhamem zaplanowano na 10 marca.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy