Liga Mistrzów: Pech do kwadratu AC Milanu. Dwóch kluczowych zawodników z urazami

2023-09-19 20:58:54; Aktualizacja: 1 rok temu
Liga Mistrzów: Pech do kwadratu AC Milanu. Dwóch kluczowych zawodników z urazami
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

AC Milan zremisował tylko z Newcastle United, choć wyraźnie dominował nad Anglikami. To niejedyne zmartwienie Stefano Piolego. Z powodu urazów spotkania nie dokończyli Mike Maignan i Ruben Loftus-Cheek.

AC Milan dwoił się i troił, by sforsować defensywę Newcastle United. „Rossoneri” szukali odkupienia po bolesnej porażce z Interem Mediolan, lecz nie zdołali zdobyć na starcie Ligi Mistrzów kompletu punktów.

19-krotni mistrzowie Italii stworzyli sobie ponad 20 sytuacji bramkowych i oddali osiem celnych strzałów na bramkę Nicka Pope'a. Żaden z nich nie zatrzepotał w siatce Anglika.

Włosi byli tego wieczoru zauważalnie lepszą drużyną, a więc mają czego żałować. Muszą przełknąć gorycz wynikającą z bezbramkowego remisu.

Stefano Pioli ma na głowie więcej problemów. Jego dwóch podstawowych zawodników nie dokończyło z powodu urazów spotkania.

Ruben Loftus Cheek został zmuszony do opuszczenia boiska w 72. minucie meczu. Angielski pomocnik dużo biegał przez cały mecz. W pewnym momencie poczuł dyskomfort, który zmusił go do zmiany. Prawdopodobnie były to jedynie skurcze, ale diagnoza zapadnie dopiero po badaniach.

Bardziej niepokoić powinien stan Mike'a Maignana. Francuz nieoczekiwanie upadł na ziemię, bez kontaktu z rywalem, i konieczna była interwencja sztabu medycznego. Natychmiast zastąpił go Marco Sportiello.

Na San Siro rozległ się alarm. 28-letni golkiper z powodu problemów zdrowotnych stracił już lwią część poprzedniej kampanii. Następna strata byłaby bolesna.