Liga Mistrzów: Poznaliśmy pięciu uczestników fazy pucharowej [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: Poznaliśmy pięciu uczestników fazy pucharowej [OFICJALNIE] fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Manchester City, Real Madryt, Club Brugge, SSC Napoli oraz Bayern Monachium zapewniły sobie już po czterech seriach gier wywalczenie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Zmagania grupowe w elitarnych klubowych rozgrywkach na starym kontynencie wchodzą w decydującą fazę. Tym samym jesteśmy coraz bliżej poznania ostatecznych rozstrzygnięć związanych z wyłonieniem szesnastu najlepszych ekip na Starym Kontynencie.

Po czwartej serii gier wiemy już na pewno, że w 1/8 finału Ligi Mistrzów zameldują się Manchester City, Real Madryt, SSC Napoli, Bayern Monachium oraz... Club Brugge.

W tym gronie największą niespodzianką jest obecność ostatniej z wymienionych drużyn, która po raz pierwszy w swojej historii dostąpi zaszczytu podjęcia rywalizacji w wiosennej części zmagań w prestiżowych zmaganiach za sprawą uzyskania bezpiecznej przewagi punktowej w grupie B nad Bayerem Leverkusen i Atlético Madryt. Tym samym mistrz Belgii może stracić przodownictwo w tabeli jeszcze tylko na korzyść FC Porto.

Z grona pozostałych klubów kompletem czterech zwycięstw mogą pochwalić się zespoły z Włoch oraz Niemiec, ponieważ „The Citizens” oraz „Królewscy” podzielili się w zakończonej kolejce zdobyczą punktową odpowiednio z Kopenhagą i Szachtarem Donieck.

Kolejne rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów zapadną 25 i 26 października, kiedy zostanie rozegrana piąte seria gier.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy