Liga Mistrzów: To cichy bohater sukcesu Rakowa Częstochowa. „Jeden z największych wygranych ostatnich tygodni”

Liga Mistrzów: To cichy bohater sukcesu Rakowa Częstochowa. „Jeden z największych wygranych ostatnich tygodni” fot. Grzegorz Misiak / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, a jednym z cichych bohaterów tej rywalizacji był Gustav Berggren.

Raków Częstochowa w końcu pomścił inne polskie kluby i przeszedł w europejskich pucharach Karabach.

Podopieczni Dawida Szwargi w Baku tylko zremisowali z tym zespołem 1-1, ale dzięki triumfowi u siebie (3-2), zapewnili sobie awans do kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów.

Najwięcej po tym starciu mówi się oczywiście o Franie Tudorze, który strzelił gola, ale są też inni zawodnicy, których warto wyróżnić. W tej grupie jest Gustav Berggren.

25-latek, który przybył do Polski latem 2022 roku z BK Häcken, przez długi czas nie był w stanie pokazać pełni swojego potencjału.

Przeciwko Karabachowi pokazał jednak, że warto na niego stawiać. W środku pola był ostoją swojej drużyny i znakomicie wywiązywał się z zadań taktycznych, które postawił przed nim trener.

Wyjazdowy występ Szweda dobrze rokuje na przyszłość. Miejmy nadzieję, że również przeciwko Arisowi Limassol pokaże się z dobrej strony.

Do tej pory Berggren rozegrał dla Rakowa Częstochowa łącznie 34 spotkania, a w nich miał gola i dwie asysty.

Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy