Liga Mistrzów: Turniej finałowy w niemieckim mieście?!

Liga Mistrzów: Turniej finałowy w niemieckim mieście?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Frankfurt nad Menem zgłosił swoją gotowość do zorganizowania mini turnieju mającego wyłonić zwycięzcę trwającej edycji Ligi Mistrzów - przekonuje „Bild”.

Przedstawiciele UEFA prowadzą w dalszym ciągu żywiołową dyskusję na temat ustalenia sposobu oraz terminów dokończenia europejskich pucharów w dobie panującej pandemii koronawirusa.

Obecnie jednym z forsowanych pomysłów ma być zorganizowanie mini turnieju w jednym z miast spełniającym szereg wymogów bezpieczeństwa, gdzie w przeciągu dziesięciu dni miałyby się odbyć spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe bez rewanżów oraz finał.

Organizacji takiego przedsięwzięcia nie podejmie się najprawdopodobniej Stambuł, który miał gościć u siebie finał Ligi Mistrzów i dlatego UEFA ma obecnie sondować możliwość realizacji takiego scenariusza w innym miejscu.

Dziennikarze „Bilda” uważają, że gotowość do podjęcia się takiego wyzwania wyraziły władze Frankfurtu nad Menem, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa Eintracht. Miasto wysłało już do siedziby europejskiego futbolu stosowną ofertę, która jest obecnie rozważana.

Nikt nie ma wątpliwości, że Niemcy są obecnie najlepiej przygotowani do rozgrywania spotkań w dobie panującej pandemii koronawirusa, dlatego ewentualne szanse na zorganizowanie decydujących pojedynków trwającej edycji Ligi Mistrzów w tym kraju są bardzo duże.

Poza wspomniana kandydaturą swoją chęć do organizacji mini turnieju miała zgłosić także Lizbona.

Więcej na temat: Liga Mistrzów UEFA Niemcy Turcja

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy