Liga Mistrzów: UEFA tłumaczy przyczynę powtórki losowania

Liga Mistrzów: UEFA tłumaczy przyczynę powtórki losowania
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbyło się o godzinie 12:00. W jego trakcie doszło do ogromnej pomyłki, co doprowadziło do popełniania jeszcze jednego błędu proceduralnego. Ostatecznie losowanie będzie powtórzone. UEFA wie już, w czym tkwił problem.

Kiedy Andrij Arszawin, gość specjalny, w trakcie wydarzenia wylosował dla Villarrealu Manchester United jako przeciwnika, na sali pojawiła się konsternacja. Wszak oba zespoły mierzyły się ze sobą w fazie grupowej.

Gdy w następnej kolejności przyszło do łączenia innych zespołów w parę, ponownie mogliśmy zaobserwować zdziwienie uczestników. Chodziło o to, że przeciwnik dla Atlético Madryt był dobierany z puli pięciu zamiast sześciu ekip. Pominięte zostały „Czerwone Diabły”.

Zważywszy na to wszystko, hiszpańskie zespoły postanowiły połączyć siły i rozpoczęły dyskusje z UEFA dotyczące kuriozalnych pomyłek, których dotąd nie wiedzieliśmy.

Ostatecznie organizator rozgrywek doszedł do wniosku, że losowanie najpierw należy unieważnić, a następnie powtórzyć. 

Jednocześnie Europejska Unia Piłkarska zdiagnozowała już problem.

UEFA poinformowała, że podczas procedury losowania wystąpił błąd techniczny systemu. W efekcie dopuszczone do wspólnej gry były Liverpool oraz Atlético Madryt, a także Real Madryt i Villarreal. Oprogramowanie udało się jednak błyskawicznie naprawić i po raz drugi, już skutecznie, wylosowano pary 1/8 finału.

PARY 1/8 FINAŁU LIGI MISTRZÓW
Więcej na temat: UEFA Losowanie Liga Mistrzów

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy