Liga Mistrzów: Wielki wieczór Roberta Lewandowskiego. Polak pobił w Belgradzie kilka rekordów! fot. FotoPyk

Robert Lewandowski strzelił cztery bramki, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Crvenę zvezdę w stosunku 6-0.

We wtorkowy wieczór do gry wróciły zespoły występujące w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W jednym ze spotkań naprzeciw siebie stanęły jedenastki Crvenej zvezdy i Bayernu Monachium. Górną okazali się ci drudzy, a mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Strzelanie dla gości w 14. minucie spotkania rozpoczął Leon Goretzka, który wykorzystał dośrodkowanie Philippe Coutinho. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-1.

W drugiej części starcia do głosu ponownie dochodzili tylko goście, a w zasadzie Robert Lewandowski. Polak strzelił cztery bramki kolejno w 53., 60., 64. oraz 68. minucie meczu. Parę chwil później zmienił go Thomas Müller.

Serbów dobił jeszcze pod koniec Corentin Tolisso, ustalając wynik na 0-6.

Dzięki czterem bramkom Polak śrubuje swoje statystyki. W klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów zajmuje piąte miejsce i ma w swoim dorobku 63 gole.

Jeśli chodzi wyłącznie o tę edycję Ligi Mistrzów, to Lewandowski ma na swoim koncie dziesięć strzelonych bramek i przewodzi oczywiście klasyfikacji strzelców. Co warte podkreślenia, trafiał on dotychczas we wszystkich rozegranych meczach fazy grupowej.

Liczby Lewandowskiego:

• Najszybsze cztery bramki w historii Ligi Mistrzów (14 minut i 31 sekund);
  • Najlepszy strzelec Bayernu Monachium w historii Ligi Mistrzów (45 goli);
  • Drugi najlepszy strzelec Bayernu Monachium w historii europejskich pucharów (45 goli).

NAJLEPSI STRZELCY W HISTORII LIGI MISTRZÓW:
127: Cristiano Ronaldo (Manchester United, Real Madryt, Juventus),
113: Lionel Messi (FC Barcelona),
71: Raúl González (Real Madryt, Schalke),
64: Karim Benzema (Lyon, Real Madryt),
63: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund, Bayern Monachium).

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie OFICJALNIE: Xavi zdecydował OFICJALNIE: Xavi zdecydował Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace”