Liga Mistrzów: Znamy już 29 uczestników!

Liga Mistrzów: Znamy już 29 uczestników! fot. UEFA

Dziś poznaliśmy trzech kolejnych uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów.

We wtorkowy wieczór rozegrane zostały pierwsze mecze rewanżowe ostatniej fazy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Spośród trzech par wyłonione zostały trzy zespoły, które wezmą udział w tych elitarnych rozgrywkach.

Crvena zvezda — Young Boys 1-1;
Wynik pierwszego meczu: 2-2;
AWANS: Crvena zvezda.

Pierwsze spotkanie obu zakończyło się bramkowym remisem. Przed drugim starciem w lepszej sytuacji byli gości, którzy dzięki golom zdobytym na wyjeździe mogli kontrolować mecz.

Potyczka obu ekip od samego początku toczyła się w dość gorącej atmosferze, w samej pierwszej połowie arbiter pokazał cztery żółte kartki, a w doliczonym czasie plac z gry wykluczony został Tomané.

Na pierwszą zdobycz bramkową musieliśmy czekać do 59. minuty. Wówczas to piłkę z lewej strony dośrodkował Milan Rodić, a głową piłkę do siatki skierował Aleksa Vukanović.

Kiedy wydawało się, że losy dwumeczu są właściwie rozstrzygnięte, do głosu zaczęli dochodzić goście. Na osiem minut przed końcem meczu własnego golkipera pokonał El Fardou Ben Nabouhane.

To zwiastowało nerwową końcówkę. Wszystko jednak zakończyło się pozytywnie dla mistrzów Serbii i to właśnie oni zameldowali się w fazie grupowej.

Krasnodar — Olympiakos 1-2;
Wynik pierwszego meczu: 0-4;
Awans: Olympiakos.

Rezultat pierwszego starcia zwiastował, że druga potyczka obu ekip nie będzie miała większego znaczenia dla losów dwumeczu. Tę tezę szybko, bo już w 10. minucie obalił Daniil Utkin, który znakomicie zachował się w polu karnym rywali i wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie.

Radość Rosjan nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już minutę później gola na wagę remisu i zamknięcia losów rywalizacji strzelił Youssef El-Arabi, ustalając rezultat pierwszej części meczu.

Ten sam napastnik nie pomylił się również w 48. minucie starcia. Dogrywał Mathieu Valbuena, a on ofiarnie skierował piłkę do bramki, pieczętując tym samym awans swojej drużyny.

Rosenborg — Dinamo Zagrzeb 1-1;
Wynik pierwszego meczu: 0-2;
Awans: Dinamo Zagrzeb.

Pierwsza połowa pierwszego spotkania obu ekip sugerowała, że zdecydowanym faworytem i zwycięzcą tej pary będą podopieczni Nenada Bjelicy. Dwa szybkie gole miały ustawić nie tylko drugą połowę, ale również losy dwumeczu.

Tak się jednak nie stało i pomimo przewagi Norwegowie nadal mogli mieć nadzieję, że uda im się odnieść triumf w tym starciu. Tym bardziej że wiatru w żagle dodała im sytuacja z 11. minuty meczu w Trondheim. Wówczas to piłkę z lewej strony dogrywał Mike Jensen, a piłkę na wślizgu do bramki skierował Babajide David Akintola.

Ekipa prowadzona przez Eirika Hornelanda miała kilka sytuacji, które mogła zamienić na gole, jednak w tym meczu znać dało o sobie doświadczenie. Kluczowy dla losów obu ekip był cudowny strzał pomocnika mistrzów Chorwacji, Amera Gojaka. Bośniak przymierzył zza pola karnego tak, że bramkarz gospodarzy nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Tym samym drużyna Nenada Bjelicy zremisowała to spotkanie w stosunku 1-1 i zapewniła sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.