Liga Narodów u progu rewolucji. Stawka powiększy się o zespoły z Ameryki Południowej [POTWIERDZONE]

Liga Narodów u progu rewolucji. Stawka powiększy się o zespoły z Ameryki Południowej [POTWIERDZONE] fot. Dmitry Niko / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

UEFA połączy siły z CONMEBOL i zorganizuje następną edycję Ligi Narodów w powiększonym gronie - o czym poinformował Zbigniew Boniek w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl.

Przedstawiciele europejskie futbolu prowadzą już od pewnego czasu zakulisowe rozmowy ze swoimi odpowiednikami z Ameryki Południowej w celu stworzenia wspólnego frontu przeciwstawiającego się pomysłowi FIFA, która chciałaby zwiększyć częstotliwość rozgrywania Mistrzostw Świata, aby te odbywały się co dwa, a nie jak do tej pory co cztery lata.

Obecnie bardzo dużo wskazuje, że światowa centrala, pomimo otrzymania otwartego wsparcia od CAF (Afrykańska Konfederacja Piłkarska) oraz obiecujących wyników badań wśród kibiców, poniesie klęskę na tym polu, ponieważ komplet zwycięzców wszystkich rozegranych do tej pory mundiali jest mocno przeciwny tej idei. Ma to związek nie tylko z powstaniem jeszcze bardziej napiętego kalendarza, ale także z osłabieniem prestiżu kontynentalnych mistrzostw.

Jednocześnie UEFA oraz CONMEBOL przeszły do działania, aby zapobiec wewnętrznemu rozłamowi i planują zamienić Ligę Narodów na turniej interkontynentalny, w którym wzięłyby udział drużyny z Europy oraz Ameryki Południowej, o czym otwarcie powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl.

- To będzie ostatnia Liga Narodów w obecnej formule. Wczoraj mieliśmy spotkanie z CONMEBOL-em, czyli organizacją z dziesięcioma reprezentacjami z Ameryki Południowej, i od 2024 roku ta federacja dołączy do Ligi Narodów. Nie wiemy jeszcze, w jakie formie i formule, ale to będzie wyglądać tak, że do Dywizji A dołączy sześć zespołów z CONMEBOL i będzie w niej w sumie 22 drużyny. Natomiast do Dywizji B wejdą cztery pozostałe. Reszta, czyli Dywizja C i D pozostaną bez zmian. Natomiast kwestia sposobu rozgrywania tych spotkań nie jest jeszcze ustalona. Nad tym jeszcze pracujemy, ponieważ ten kalendarz międzynarodowy jest, jaki jest i tam nie można już zbyt wiele zmienić. Ta reforma spowoduje, że ranga Ligi Narodów jeszcze bardziej się zwiększy - przyznał wiceprezydent UEFA.

***

Reprezentacja Polski poznała rywali w Lidze Narodów 2022/2023. Rozlosowano wszystkie grupy [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy