Liga Narodów u progu rewolucji. Stawka powiększy się o zespoły z Ameryki Południowej [POTWIERDZONE]

Liga Narodów u progu rewolucji. Stawka powiększy się o zespoły z Ameryki Południowej [POTWIERDZONE] fot. Dmitry Niko / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

UEFA połączy siły z CONMEBOL i zorganizuje następną edycję Ligi Narodów w powiększonym gronie - o czym poinformował Zbigniew Boniek w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl.

Przedstawiciele europejskie futbolu prowadzą już od pewnego czasu zakulisowe rozmowy ze swoimi odpowiednikami z Ameryki Południowej w celu stworzenia wspólnego frontu przeciwstawiającego się pomysłowi FIFA, która chciałaby zwiększyć częstotliwość rozgrywania Mistrzostw Świata, aby te odbywały się co dwa, a nie jak do tej pory co cztery lata.

Obecnie bardzo dużo wskazuje, że światowa centrala, pomimo otrzymania otwartego wsparcia od CAF (Afrykańska Konfederacja Piłkarska) oraz obiecujących wyników badań wśród kibiców, poniesie klęskę na tym polu, ponieważ komplet zwycięzców wszystkich rozegranych do tej pory mundiali jest mocno przeciwny tej idei. Ma to związek nie tylko z powstaniem jeszcze bardziej napiętego kalendarza, ale także z osłabieniem prestiżu kontynentalnych mistrzostw.

Jednocześnie UEFA oraz CONMEBOL przeszły do działania, aby zapobiec wewnętrznemu rozłamowi i planują zamienić Ligę Narodów na turniej interkontynentalny, w którym wzięłyby udział drużyny z Europy oraz Ameryki Południowej, o czym otwarcie powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl.

- To będzie ostatnia Liga Narodów w obecnej formule. Wczoraj mieliśmy spotkanie z CONMEBOL-em, czyli organizacją z dziesięcioma reprezentacjami z Ameryki Południowej, i od 2024 roku ta federacja dołączy do Ligi Narodów. Nie wiemy jeszcze, w jakie formie i formule, ale to będzie wyglądać tak, że do Dywizji A dołączy sześć zespołów z CONMEBOL i będzie w niej w sumie 22 drużyny. Natomiast do Dywizji B wejdą cztery pozostałe. Reszta, czyli Dywizja C i D pozostaną bez zmian. Natomiast kwestia sposobu rozgrywania tych spotkań nie jest jeszcze ustalona. Nad tym jeszcze pracujemy, ponieważ ten kalendarz międzynarodowy jest, jaki jest i tam nie można już zbyt wiele zmienić. Ta reforma spowoduje, że ranga Ligi Narodów jeszcze bardziej się zwiększy - przyznał wiceprezydent UEFA.

***

Reprezentacja Polski poznała rywali w Lidze Narodów 2022/2023. Rozlosowano wszystkie grupy [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Real Madryt porozumiał się z gwiazdą. Czas na kluczowy krok Real Madryt porozumiał się z gwiazdą. Czas na kluczowy krok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy