Liga Narodów zagrożona? De Laurentiis domaga się przełożenia listopadowych spotkań

Liga Narodów zagrożona? De Laurentiis domaga się przełożenia listopadowych spotkań fot. UEFA
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Il Mattino

Aurelio De Laurentiis, sprawujący funkcję prezydenta Napoli, próbuje wymóc na przedstawicielach UEFA przeniesienie najbliższych spotkań międzynarodowych na późniejszy termin ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem na całym świecie - informuje „Il Mattino”.

W ostatnich tygodniach spotykamy się z coraz większymi problemami poszczególnych drużyn z zebraniem wystarczającej liczby zawodników mogących wystąpić w meczach o punkty w krajowych oraz europejskich rozgrywkach.

Ten stan rzeczy jest spowodowany nie tylko przez kontuzje odnoszone przez graczy, ale także przez pandemię koronawirusa, która znów skutecznie utrudnia nam normalne funkcjonowanie.

Z tego też powodu Aurelio De Laurentiis szuka sprzymierzeńców wśród przedstawicieli włoskiego futbolu, aby spróbować wymóc na władzach UEFA przeniesienie zaplanowanych na listopad spotkań międzynarodowych.

Prezydent Napoli obawia się, że po ich zakończeniu spora grupa jego i wielu innych piłkarzy może wrócić do macierzystych klubów na Półwyspie Apenińskim zainfekowana i to w efekcie spowoduje przeniesienie spotkań lub nawet ponowne zawieszenie rozgrywek Serie A.

Dziennikarze „Il Mattino”, uważają, że stanowisko działacza ekipy ze Stadio San Paolo zyskało aprobatę innych prezydentów włoskich drużyn, ale na chwilę obecną trudno przypuszczać, czy zdołają oni zyskać wystarczającą większość na forum międzynarodowym, aby przeforsować pomysł De Laurentiisa.

Przypominamy, że reprezentacja Polski ma zmierzyć się 15 listopada z Włochami w przedostatniej serii gier w fazie grupowej Ligi Narodów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy