Ligue 1: Wissam Ben Yedder z hat-trickiem w mniej niż 15 minut [WIDEO]

Ligue 1: Wissam Ben Yedder z hat-trickiem w mniej niż 15 minut [WIDEO] fot. Eleven Sports 3
Źródło: Eleven Sports 3

Wissam Ben Yedder strzelił trzy gole w pierwszej połowie meczu Ligue 1 pomiędzy AS Monaco a Ajaccio.

Strzelanie na Stade Louis II już w trzeciej minucie spotkania pomiędzy AS Monaco a Ajaccio rozpoczął Axel Disasi, który z bliskiej odległości pokonał Benjamina Leroya. Chwilę później w bardzo podobny sposób do siatki trafił Krépin Diatta, podwyższając wynik na 2:0.

Wissam Ben Yedder swój koncert rozpoczął w 21. minucie, kiedy to otrzymał piłkę od Vandersona, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem znalazł drogę do siatki. W 28. minucie 32-latek dołożył drugie trafienie. Tym razem wykończył dogranie Aleksandra Gołowina. Hat-tricka skompletował w 35., gdy wykorzystał rzut karny.

Dzięki trzem golom w niedzielnym meczu Francuz ma na koncie 11 bramek w tym sezonie Ligue 1. Po średnim początku rozgrywek 11 trafień uzbierał w 11 ostatnich występach ligowych.

Monaco prowadzi z Ajaccio 5:1. W międzyczasie gola dla gości strzelił Youcef Belaïli.

Jeżeli ASM utrzyma prowadzenie, będzie miało na koncie 37 punktów w tabeli ligi francuskiej.