Lindelöf był bliski opuszczenia Manchesteru United. „FC Barcelona naciskała na jego transfer”

Lindelöf był bliski opuszczenia Manchesteru United. „FC Barcelona naciskała na jego transfer”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aftonbladet

Victor Lindelöf mógł zostać jednym z bohaterów letniego okienka transferowego, ponieważ poważne zainteresowanie jego usługami przejawiała FC Barcelona.

Przedstawiciele i kibice Manchesteru United wiązali duże nadzieje z osobą reprezentanta Szwecji po jego pozyskaniu z Benfiki za 35 milionów euro w lipcu 2017 roku.

Środkowy obrońca miał jednak bardzo trudne wejście do „Czerwonych Diabłów” i dopiero w drugim sezonie stał się jednym z podstawowych zawodników angielskiego zespołu, w którym to zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Z tego też powodu nie brakowało w mediach spekulacji na temat możliwego opuszczenia szeregów ekipy z Old Trafford przez 25-letniego zawodnika i jak się okazuje taka sytuacja mogła mieć miejsce przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek, ponieważ poważne zainteresowanie usługami Victora Lindelöfa przejawiała FC Barcelona, która uczyniła z niego swój główny cel po tym, jak Matthijs de Ligt wybrał ostatecznie ofertę Juventusu.

- Victor był prawdopodobnie najlepszym piłkarzem Manchesteru United w minionym sezonie i dlatego wzrosło zainteresowanie jego osobą ze strony innych klubów. Kiedy stało się jasne, że de Ligt trafi do Juventusu, to Lindelöf stał się głównym celem Barcelony - powiedział Hasan Cetinkaya, reprezentujący interesy szwedzkiego piłkarza, na łamach „Aftonbladet”.

- Jego sposób gry jest bardzo bliski DNA Barcelony. Victor jest jednym z najlepszych środkowych obrońców operujących piłką i dlatego chęć pozyskania go przez „Dumę Katalonii” nie mogło dziwić. I teraz mogę oficjalnie potwierdzić, że takie zainteresowanie ze strony tego klubu istniało - dodał agent defensora.

- Przedstawiciele Barcelony kontraktowali się z Edem Woodwardem wielokrotnie i zaprezentowali mu konkretne oferty. Ja sam spotkałem się z Mattem Judge’em, osobą odpowiedzialną za transfery, aby omówić szczegóły ewentualnego odejścia Victora. Usłyszałem jednak, że nie ma o tym mowy, ponieważ Lindelöf jest jednym z najlepszych zawodników Manchesteru United - zakończył Hasan Cetinkaya.

Właściciele „Czerwonych Diabłów” postanowili po zamknięciu letniego okienka transferowego podjąć stosowne kroki do zatrzymania reprezentanta Szwecji na dłużej w swoich szeregach i w połowie września podpisali z nim nową umowę, która została zawarta do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Ten kontrakt gwarantuje mu zarobki wynoszące nieco ponad 6,2 miliona funtów na sezon.

Lindelöf wystąpił we wszystkich sześciu ligowych spotkaniach Manchesteru United w trwających rozgrywkach. W sumie ma na swoim koncie 75 rozegranych meczów w koszulce ekipy z Old Trafford.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy