Lineker: Mistrzostwa Świata w Katarze są niedorzeczne

Lineker: Mistrzostwa Świata w Katarze są niedorzeczne
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Daily Mail

Gary Lineker powiedział, że Anglia nie powinna kandydować do organizacji żadnego turnieju, jeśli naginanie zasad jest jedynym sposobem na zwycięstwo.

- Korupcja w FIFA stojąca na najwyższym poziomie przyprawia mnie o mdłośći. Sepp Blatter prowadzi swoją dyktaturę od dłuższego czasu i wychodzi z tego wiele nonsensów. Właśnie dlatego złym pomysłem jest kandydatura Anglii do organizacji mundialu  - stwierdził były napastnik.

Zapytany o zdanie w kwestii decyzji o organizacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze Lineker, obecnie prezenter BBC, odpowiedział: - Niedorzeczna. Nie mam nic przeciwko przyznawania mistrzostw krajom z różnych częsci świata, ale nie można przechodzić obojętnie wokół faktu, że tam lato jest bardzo ciepłe. Trzeba uważać na to, co się mówi, ale korupcja jest po prostu... ohydna.

Lineker zasugerował, że jedynym sposobem zmiany FIFA jest bojkot MŚ przez "czyste kraje", ale przyznał, że to nie nastąpi: - Należałoby powiedzieć: "Wiecie co, nie zamierzamy brać udziału w waszych turniejach". Reprezentacje mają jednak zbyt wiele do stracenia, by zdecydować się na coś takiego.

Przewodniczący FA Greg Dyke wcześniej powiedział też, że Anglia nie będzie rozważać organizacji mundialu podczas kadencji Seppa Blattera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy