Lionel Messi szlifuje formę na mundial. Fantastyczna bramka z dystansu! [WIDEO]

Lionel Messi szlifuje formę na mundial. Fantastyczna bramka z dystansu! [WIDEO] fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus

Lionel Messi pokazał się z dobrej strony w wygranym 4:3 spotkaniu Paris Saint-Germain z Troyes AC. Poza asystą Argentyńczyk błysnął ładnym trafieniem z dystansu.

Argentyńczyk coraz pewniej stąpa po francuskiej ziemi i jak sam wyznał, wreszcie czuje się sobą. Wyraz tego klasowy zawodnik dał podczas minionych zawodów.

Paryżanie niespodziewanie już od trzeciej minuty przegrywali z niżej notowanym rywalem, ale jeszcze przed upływem dwóch kwadransów gry wyrównanie dał im Carlos Soler, dla którego był to drugi gol w ciągu kilku dni.

Druga połowa zaczęła się w bardzo podobny sposób. Prowadzenie Troyes i konieczność odrabiania strat. Tym razem błysnął Lionel Messi.

W 55. minucie Sergio Ramos zagrał piłkę do niepilnowanego przed polem karnym Lionela Messiego. Argentyńczyk wykorzystał wolne miejsce, składając się do strzału z dystansu. Wyszło znakomicie!

Chwilę potem futbolówka wpadła w prawy róg bramki, a kibicom z pewnością przypomniały się podobne gole „Atomowej Pchły” jeszcze w barwach FC Barcelony.

To trafienie nie było jedyną wartością dodaną od 35-latka. Podczas zawodów zapisał on bowiem również na swoim koncie asystę przy golu Neymara.

Ostatecznie mecz skończył się wygraną PSG w stosunku 4:3. Jako ostatni po stronie zwycięskiej drużyny do siatki trafił Kylian Mbappé.

Messi podczas kampanii 2022/2023 rozegrał jak dotąd 17 spotkań, a swoją obecność zaznaczył 12 trafieniami i 13 asystami. Wysoka forma siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki to doskonała wiadomość dla fanów reprezentacji Argentyny, którzy nie mogą się już doczekać startu mundialu.