Lionel Messi wróci do FC Barcelony? Jeden warunek

Lionel Messi wróci do FC Barcelony? Jeden warunek fot. imagestockdesign / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Porteria

Lionel Messi jest łączony z powrotem do FC Barcelony. Żeby jednak tak się stało, z klubu musi najpierw odejść Gerard Pique - twierdzi La Porteria.

Latem 2021 roku Lionel Messi zamienił FC Barcelonę na Paris Saint-Germain w ramach wolnego transferu. O ile w pierwszym sezonie nie radził sobie tak, jakby tego od niego oczekiwano, o tyle obecnie pokazuje już zdecydowanie więcej i wyrasta na lidera swojej ekipy.

Od początku rozgrywek Argentyńczyk wystąpił łącznie w jedenastu spotkaniach, a jego dorobek to sześć goli oraz osiem asyst.

Celem na ten sezon jest oczywiście zdobycie Ligi Mistrzów, a później zawodnik będzie zastanawiał się, co zrobić z przyszłością. Umowa wygasa mu bowiem 30 czerwca 2023 roku.

Na ten moment nie ma zbyt wielu przesłanek, by skrzydłowy miał ostatecznie pozostać na Parc des Princes. Co więcej, niektórzy eksperci są właściwie przekonani, że po dwóch latach przygoda Messiego z PSG dobiegnie końca.

Gdzie w takim wypadku miałby zatem trafić 35-latek? W grę wchodzi rzekomo powrót do FC Barcelony, ale żeby tak się stało, spełniony musi zostać jeden kluczowy warunek - odejście Gerarda Pique.

Hiszpan nie żyje bowiem obecnie w najlepszych relacjach z atakującym Paris Saint-Germain i to pomimo przyjaźni, jaka łączyła ich przez wiele lat.

Wszystko przez sytuację, do której doszło pod koniec występów Messiego w Barcelonie. Wówczas bowiem defensor miał doradzać prezydentowi klubu Joanowi Laporcie, by ten pozbył się Argentyńczyka i nie zabiegał o jego pozostanie w stolicy Katalonii.

35-latek ostatecznie odszedł, a niesmak między panami pozostał.

W takim wypadku Messi nie wyobraża sobie, by mógł dzielić jedną szatnię z Hiszpanem. Decyzja będzie więc należała do „Blaugrany”, bo umowa zawodnika wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy