List otwarty Lamparda

List otwarty Lamparda
Redakcja
Redakcja
Źródło: Daily Mail

Frank Lampard postanowił stworzyć oficjalną wiadomość dla kibiców Chelsea oraz wszystkich ludzi, którzy pomogli mu w czasie jego dotychczasowej kariery.

- Kiedy trzynaście lat temu przychodziłem do tego fantastycznego klubu, nie spodziewałem się, że rozegram tutaj tak wiele spotkań i będę się mógł cieszyć tyloma sukcesami. Ten klub stał się częścią mojego życia i chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy pomogli mi się tutaj dostać. Przede wszystkim dziękuję Kenowi Batesowi, który poświęcił bardzo wiele, aby sprowadzić mnie do klubu w tak młodym wieku, bez niego nie mógłbym zacząć tej wspaniałej przygody. Po drugie dziękuję Romanowi Abramowiczowi, który uratował Chelsea i przeniósł nas na wyższy poziom. Jego pragnienie bycia na szczycie odcisnęło piętno na wszystkich zawodnikach. Dziękuję wszystkim trenerom i menadżerom, którzy starali się ulepszać moją grę, ponieważ nauczyłem się czegoś od każdego z nich. Dziękuję wszystkim wspaniałym kolegom z drużyny, nie tylko za ich umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim czysto ludzkie, ponieważ dzięki temu zawarłem wiele wartościowych przyjaźni przez cały mój pobyt tutaj. Chcę również wyróżnić wszystkich pracowników klubu, którzy z reguły schodzą na dalszy plan. Doskonale wiem, że bez nich klub po prostu nie mógłby funkcjonować – zaczął Lampard.

35-letni piłkarz odniósł się również do przyszłości londyńskiej drużyny oraz zwrócił się w poruszającym tonie do kibiców.

- Klub idzie cały czas do przodu. Jestem pewien, że jakość graczy, którzy grają dla Chelsea pozwoli na odnoszenie sukcesów, jak miało to miejsce przez ostatnie lata. W końcu, co najważniejsze, pragnę podziękować wszystkim kibicom Chelsea. Myślę, że to najlepsi kibice na świecie. Wspieraliście mnie od momentu, kiedy tutaj przyszedłem. Pomagaliście nie tylko na boisku, ale również w trudnych momentach mojego osobistego życia. Nigdy o tym nie zapomnę. Czuję się zaszczycony, że mogłem przeżyć z wami tak wiele wspaniałych chwil. Bolton, Amsterdam, Monachium – to tylko niektóre z nich. Jako drużyna, nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez waszego wsparcia. Gdziekolwiek będę, zawsze będę wśród was. Chelsea zawsze będzie w moim domu i sercu. Miejmy nadzieję, że będę mógł się z wami wszystkimi zobaczyć i odpowiednio się pożegnać. Tymczasem dziękuję za piękne wspomnienia, nie przestawajcie tworzyć historii – zakończył Anglik.

Lampard dla londyńskiego klubu rozegrał 648 spotkań, w których zdobył 211 bramek. Dzięki temu stał się najlepszym strzelcem w historii „The Blues”. W przyszłym sezonie będzie występował najprawdopodobniej w New York City FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy