Lista sprzedażowa Paris Saint-Germain. Celem pozyskanie 100 milionów euro

Lista sprzedażowa Paris Saint-Germain. Celem pozyskanie 100 milionów euro fot. taranchic / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: L'Équipe

Paris Saint-Germain może zakończyć sezon stratą w wysokości 200 milionów euro. Według dziennika „L'Équipe” postara się zmniejszyć ją o połowę, sprzedając kilku zawodników.

Na liście sprzedażowej wicemistrzów Francji znalazło się co najmniej siedmiu zawodników. Jeżeli do czerwca, a więc w zimowym okienku, dyrektor sportowy Leonardo sprzeda ich za łączną sumę 100 milionów euro, konieczna nie będzie finansowa pomoc od katarskich właścicieli klubu. 

Lista opublikowana przez „L'Équipe” nie różni się specjalnie od tych, które pojawiały się w mediach już wcześniej.

Są na niej Sergio Rico, Thilo Kehrer, Abdou Diallo, Layvin Kurzawa, Leandro Paredes. Mauro Icardi i Julian Draxler. Znalazło się także miejsce dla Rafinhi, którego wypożyczenie do Realu Sociedad jest już na etapie finalizacji. Paryżanie na nim jednak nie zarobią. 

Wypożyczać, a nie kupować, chciałyby także kluby z Serie A, które chętnie widziałaby w swoich szeregach mających przeszłość we Włoszech Leandro Paredesa czy Mauro Icardiego. Tym ostatnim bardzo poważnie zainteresowany jest Juventus, ale ten nie zapłaci kilkudziesięciu milionów euro, więc już rozpoczął ofensywę w sprawie Gianluki Scamakki. 

Mniej zapytań Leonardo dostaje w sprawie Kehrera, Rico, Diallo czy Kurzawy. Dodatkowo ci zawodnicy sami nie noszą się z zamiarem opuszczania Paryża, niezależnie od tego, jak małą rolę odgrywają w zespole.

Brazylijskiego działacza czeka więc trudne zadanie, któremu nie podołał chociażby w ostatnim letnim okienku transferowym, kiedy lista sprzedażowa składała się z tych samych nazwisk, a udało się sprzedać tylko Mitchella Bakkera za siedem milionów euro - 21-latek z powodzeniem radzi sobie w Bayerze Leverkusen, chociaż ostatnio zmagał się z urazem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson zaskoczył na konferencji. „Jest duża szansa, że tu przyjdzie. To wielki trener” Ederson zaskoczył na konferencji. „Jest duża szansa, że tu przyjdzie. To wielki trener” Liverpool obrał na cel piłkarza Bayernu Monachium Liverpool obrał na cel piłkarza Bayernu Monachium Paweł Tomczyk, były prezes Motoru Lublin, przerywa milczenie. „Moje życie prywatne i zawodowe zostało oplute” Paweł Tomczyk, były prezes Motoru Lublin, przerywa milczenie. „Moje życie prywatne i zawodowe zostało oplute” FC Barcelona z zuchwałym planem na sprowadzenie Lionela Messiego. To może się udać FC Barcelona z zuchwałym planem na sprowadzenie Lionela Messiego. To może się udać Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy