Listkowski odejdzie z Pogoni Szczecin?! Włoskie kuszenie

Listkowski odejdzie z Pogoni Szczecin?! Włoskie kuszenie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

„Przegląd Sportowy” poinformował, że Marcin Listkowski może w najbliższych dniach opuścić szeregi Pogoni Szczecin na rzecz kontynuowania swojej kariery w US Lecce.

Środkowy pomocnik mógł liczyć w minionym sezonie na regularną grę w barwach „Portowców”.

Z tego też powodu zainteresowanie jego usługami zaczęło wyrażać między innymi kilka zagranicznych klubów, a spośród nich najbardziej konkretne oraz zdeterminowane ma okazywać się US Lecce.

„Przegląd Sportowy” uważa, że spadkowicz z Serie A może w przeciągu kilku najbliższych dni osiągnąć pełne porozumienie w kwestii nawiązania współpracy z 22-letnim zawodnikiem, którego kontrakt z Pogonią Szczecin obowiązuje tylko do końca grudnia 2020 roku.

Z tego też powodu ekipa z województwa zachodniopomorskiego ma teraz ostatnią szansę na to, aby cokolwiek zarobić na odejściu młodzieżowego reprezentanta Polski.

Alessio Amato z „Calcio Lecce” przyznał na łamach wspomnianego źródła, że szefostwu włoskiego klubu zależy na pozyskiwaniu w najbliższym czasie utalentowanych graczy, a do takich ma zaliczać się właśnie Marcin Listkowski.

- W trakcie obecnego okna transferowego szefostwo Lecce skupiło się na poszukiwaniu piłkarzy młodych, dobrze rokujących. Szukają zawodników o takiej charakterystyce z myślą o przyszłości, dlatego uważam, że jeśli Listkowski trafi do zespołu, to nie po to, by od razu grać. Raczej będzie wprowadzany stopniowo, krok po kroku - powiedział dziennikarz.

Wychowanek „Portowców” był przez niemal całą swoją seniorską karierę związany z zespołem ze Szczecina (poza roczną przerwą na występy w Rakowie Częstochowa na zasadzie wypożyczenia w sezonie 2018/2019), dla którego rozegrał łącznie 101 spotkań i zdobył w nich dwie bramki oraz zaliczył pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy