Listkowski odejdzie z Pogoni Szczecin?! Włoskie kuszenie

Listkowski odejdzie z Pogoni Szczecin?! Włoskie kuszenie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

„Przegląd Sportowy” poinformował, że Marcin Listkowski może w najbliższych dniach opuścić szeregi Pogoni Szczecin na rzecz kontynuowania swojej kariery w US Lecce.

Środkowy pomocnik mógł liczyć w minionym sezonie na regularną grę w barwach „Portowców”.

Z tego też powodu zainteresowanie jego usługami zaczęło wyrażać między innymi kilka zagranicznych klubów, a spośród nich najbardziej konkretne oraz zdeterminowane ma okazywać się US Lecce.

„Przegląd Sportowy” uważa, że spadkowicz z Serie A może w przeciągu kilku najbliższych dni osiągnąć pełne porozumienie w kwestii nawiązania współpracy z 22-letnim zawodnikiem, którego kontrakt z Pogonią Szczecin obowiązuje tylko do końca grudnia 2020 roku.

Z tego też powodu ekipa z województwa zachodniopomorskiego ma teraz ostatnią szansę na to, aby cokolwiek zarobić na odejściu młodzieżowego reprezentanta Polski.

Alessio Amato z „Calcio Lecce” przyznał na łamach wspomnianego źródła, że szefostwu włoskiego klubu zależy na pozyskiwaniu w najbliższym czasie utalentowanych graczy, a do takich ma zaliczać się właśnie Marcin Listkowski.

- W trakcie obecnego okna transferowego szefostwo Lecce skupiło się na poszukiwaniu piłkarzy młodych, dobrze rokujących. Szukają zawodników o takiej charakterystyce z myślą o przyszłości, dlatego uważam, że jeśli Listkowski trafi do zespołu, to nie po to, by od razu grać. Raczej będzie wprowadzany stopniowo, krok po kroku - powiedział dziennikarz.

Wychowanek „Portowców” był przez niemal całą swoją seniorską karierę związany z zespołem ze Szczecina (poza roczną przerwą na występy w Rakowie Częstochowa na zasadzie wypożyczenia w sezonie 2018/2019), dla którego rozegrał łącznie 101 spotkań i zdobył w nich dwie bramki oraz zaliczył pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy