Liverpool FC: Klopp rozmawiał z Wernerem

Liverpool FC: Klopp rozmawiał z Wernerem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild | Nicolò Schira

„Bild” nie ma wątpliwości, że w ostatnich tygodniach Jürgen Klopp kontaktował się telefonicznie z Timo Wernerem. Menedżer Liverpoolu omawiał z napastnikiem RB Lipsk warunki współpracy, co pozwala sądzić, że operacja transferowa jest już na zaawansowanym poziomie.

52-latek szuka wzmocnienia formacji ofensywnej „The Reds”, a jak informuje Nicolò Schira, jego pierwszym wyborem nieustannie jest zawodnik „Byków”. W kontrakcie atakującego znajduje się klauzula odstępnego o wartości 55 milionów euro, która jednak wygasa już 15 czerwca. Czasu na jej aktywację pozostaje zatem niewiele.

Zważywszy na ten fakt, w ostatnich tygodniach Anglicy przyśpieszyli prace na sfinalizowaniem operacji, a klubową dyrekcję postanowił wesprzeć sam Klopp. Według „Bilda” menedżer już kilkukrotnie rozmawiał z Wernerem na temat warunków współpracy, wyjaśniając mu szczegółowo przewidywaną dla niego rolę w zespole. To może zwiastować nam pierwszy hit transferowy najbliższego okna.

Schira dodaje, że na Anfield przygotowano już 24-latkowi umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku z gażą na poziomie 10 milionów euro rocznie plus bonusy.

Środkowy napastnik, który ma na swoim koncie 29 występów w seniorskiej kadrze Niemiec, w bieżącym sezonie rozegrał 38 spotkań. Przez ten czas strzelił 30 goli i zanotował 12 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy