Liverpool FC obrał cel na lato. Jürgen Klopp dołącza do licytacji

Liverpool FC obrał cel na lato. Jürgen Klopp dołącza do licytacji fot. cowardlion / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Times

Liverpool FC ruszył ze staraniami o pozyskanie Darwina Núñeza. SL Benfica liczy na to, że uda się doprowadzić latem do licytacji, informuje „The Times”.

„Orły” są pogodzone z faktem, że ich gwiazda najprawdopodobniej opuści latem zespół, dlatego teraz celem klubu jest doprowadzenie do licytacji w celu uzyskania jak najwyższej sumy odstępnego. Urugwajczyk znalazł się na celowniku kilku wielkich zespołów, w tym choćby Paris Saint-Germain czy Chelsea. Ostatnio najaktywniejsze w temacie były jednak Manchester United oraz Newcastle United. Teraz dołącza do nich również Liverpool FC.

Jak informuje „The Times”, pomysł sprowadzenia 22-latka na Anfield bardzo spodobał się menedżerowi Jürgenowi Kloppowi. Szkoleniowiec widzi w nim zawodnika, który może być bardzo istotnym ogniwem, który pozwoliłby przeważyć szalę w walce o najwyższe laury.

W kwestii powodzenia operacji wiele zależeć będzie od ceny wywoławczej. „The Reds” cierpliwie obserwują sytuację, czekając na konkrety odnośnie kwoty wywoławczej. Wspomniany dziennik dodaje bowiem, że wicemistrzowie Anglii owszem są zainteresowani sprowadzeniem napastnika, lecz nie za wszelką cenę.

Na korzyść Liverpoolu działa na razie postawa samego piłkarza. Jak wspomniano, na ten moment najkonkretniejsze w jego temacie były Manchester United oraz Newcastle United, lecz zawodnik postawił sobie za cel przenosiny do zespołu, który jest w stanie zagwarantować mu grę w Lidze Mistrzów. Wspomniana dwójka nie zakwalifikowała się do tych rozgrywek, a ponadto „Sroki” koncentrują swoją uwagę aktualnie na Hugo Ekitike, co powinno osłabić zainteresowanie kolejnym dużym transferem w formacji ataku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy