Liverpool: Harvey Elliott przejdzie operację [OFICJALNIE]

Liverpool: Harvey Elliott przejdzie operację [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Liverpool

Szkoleniowiec Jürgen Klopp poinformował przed spotkaniem z Milanem w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów, że Harvey Elliott przejdzie operację kostki z powodu urazu odniesionego w starciu z Leeds United (3:0).

Wszechstronny ofensywny zawodnik jest już od pewnego czasu uważany za jedną z największych nadziej angielskiego futbolu i stosunkowo szybko pokazał się na seniorskim poziomie, ponieważ mając zaledwie 16 lat i 30 dni zadebiutował w barwach Fulham w meczu ligowym przeciwko Wolverhampton, co pozwoliło mu zostać najmłodszym graczem w historii Premier League.

Niedługo później walkę o jego względy z krajową oraz europejską konkurencją wygrał Liverpool, który po zakontraktowaniu utalentowanego nastolatka usunął go w cień, aby mógł w bardziej bezpieczny sposób przygotować się do regularnej gry na seniorskim poziomie.

Z tego też względu Harvey Elliott rozpoczął swoją przygodę z „The Reds” do gry w zespole U-23, aby następnie spędzić minione rozgrywki na wypożyczeniu w Blackburn, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że przed startem obecnej kampanii został na stałe włączony przez Jürgena Kloppa do seniorskiej drużyny.

Niemiecki szkoleniowiec nie poprzestał tylko na tym i dość niespodziewanie zaczął regularnie wystawiać 18-latka w wyjściowym składzie. Teraz przyjdzie mu jednak przez dłuższy czas poczekać na danie kolejnej szansy Anglikowi po tym, jak doznał on poważnej kontuzji kostki w pojedynku z Leeds United.

Ofensywny pomocnik, bądź skrzydłowy, został bezpardonowo zaatakowany przez Pascala Struijka w 60. minucie meczu i w konsekwencji tego zajścia musiał opuścić plac gry na noszach.

Klopp został poproszony przez dziennikarzy o przekazanie nowych wieści na temat stanu zdrowia Elliotta przed spotkaniem z Milanem w Lidze Mistrzów. Opiekun Liverpool nie miał naturalnie dobrych informacji i zdradził, że 18-latek przejdzie jeszcze we wtorek operację. Dopiero po jej zakończeniu będzie można określić przybliżony czas rehabilitacji młodego piłkarza i co za tym idzie datę jego powrotu do gry.

- Zaakceptował już fakt, że wypadnie z gry na jakiś czas. Teraz jest w Londynie i będzie miał dziś operację. To będzie dla niego kolejny krok w drodze powrotnej na boisko. Wszyscy czekamy na jej zakończenie i wieści ze szpitala - powiedział szkoleniowiec „The Reds”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy