Liverpool na rozmowach z agentem nowego trenera. Porozumienie tuż-tuż?!

Liverpool na rozmowach z agentem nowego trenera. Porozumienie tuż-tuż?! fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Santi Aouna [Twitter]

Liverpool planuje w najbliższych dniach osiągnąć porozumienie w sprawie zatrudnienia Rúbena Amorima ze Sportingu. Wkrótce dojdzie do spotkania z agentem Portugalczyka - zapewnia Santi Aouna z Footmercato.net.

Liverpool stoi przed sporym wyzwaniem. Era Jürgena Kloppa dobiega końca i nadchodzi moment, by znaleźć mu odpowiedniego następcę, który sprosta sporym oczekiwaniom. Klub z Anfield pracuje w tej sprawie już od dłuższego czasu.

Na przestrzeni ostatnich tygodni wymieniano kilku kandydatów, którzy mogliby podjąć się tego trudnego zadania. Na najpoważniejszego uczestnika wyścigu wyrasta jednak Rúben Amorim.

Portugalczyk od 2020 roku odpowiada za wyniki Sportingu. Kadencję w lizbońskim klubie okrasił dotychczas czterema trofeami, w tym za mistrzostwo kraju. W dodatku jest na dobrej drodze, by powtórzyć ten wyczyn w bieżących rozgrywkach.

Liverpool uważa go za świetny wybór. Co istotne, sam Amorim chce pracować na Anfield.

Jak donosi Santi Aouna z Footmercato.net, 19-krotni mistrzowie Anglii wkrótce przejdą do konkretów. Jeszcze w tym tygodniu spotkają się z agentem 39-letniego trenera, Raulem Costą, w celu wypracowania porozumienia i ustalenia warunków współpracy.

Negocjacje ze Sportingiem nie powinny stanowić dla „The Reds” żadnego problemu. W umowie Amorima, obowiązującej do 30 czerwca 2026 roku, widnieje bowiem klauzula o wartości dziesięciu milionów euro, a nie jak wcześniej informowano 30 milionów.

Nim dojdzie do zmiany w Liverpoolu, pozostał do dogrania sezon. Podopieczni Kloppa toczą zażarty bój o mistrzostwo Anglii z Arsenalem i Manchesterem City. O tytuł walczy także Sporting, który tkwi na pierwszym miejscu portugalskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy