Liverpool nie chce De Ligta. „The Reds” mają dwa inne cele

Liverpool nie chce De Ligta. „The Reds” mają dwa inne cele fot.
Mateusz Michałek
Źródło: The Liverpool Echo

„The Liverpool Echo” podaje, że działacze Liverpoolu nie będą starali się o pozyskanie Matthijsa de Ligta.

„The Reds” nigdy nie wymieniało się w czołówce klubów zainteresowanych transferem kapitana Ajaksu. Z uwagi na przeciągającą się sprawę przenosin 19-latka do Barcelony media zaczęły go jednak łączyć z klubami Premier League, w tym Liverpoolem. Pomysł ten szybko spodobał się kibicom zespołu z Anfield. „The Liverpool Echo” podkreśla jednak, że do takiego transferu nie dojdzie.

Na ten moment Liverpool po prostu nie jest nim zainteresowany. Jürgen Klopp oraz działacze „The Reds” mają być zadowoleni z obsady środka defensywy w zespole i przynajmniej na razie nie planują wzmocnienia tej pozycji. Przypomnijmy, że Niemiec ma do dyspozycji 27-letniego Virgila van Dijka, 21-letniego Joe'a Gomeza, 29-letniego Dejana Lovrena i 27-letniego Joëla Matipa.

Priorytetami Kloppa na zbliżające się okno transferowe ma być pozyskanie nowego lewego obrońcy oraz napastnika. Z Anfield pożegnają się bowiem Alberto Moreno i Daniel Sturridge, którym wygasają umowy.

Niewykluczone jednak, że w tym drugim przypadku szansę otrzyma 19-letni Rhian Brewster, który od kilku sezonów szkoli się w Liverpoolu. Jeśli Klopp faktycznie zdecyduje się na niego postawić, może nie dążyć do zakontraktowania innego napastnika.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy