Liverpool wydał oświadczenie w sprawie rasistowskich komentarzy w mediach społecznościowych, których ofiarą padli Alexander-Arnold i Naby Keïta [OFICJALNIE]

Liverpool wydał oświadczenie w sprawie rasistowskich komentarzy w mediach społecznościowych, których ofiarą padli Alexander-Arnold i Naby Keïta [OFICJALNIE] fot. cowardlion / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Liverpool FC

Działacze Liverpoolu, bez zbędnego zwlekania, postanowili zareagować na rasistowski incydent, do którego doszło przed meczem „The Reds” przeciwko Realowi Madryt. Był on wymierzony w Trenta Alexandra-Arnolda oraz Naby’ego Keïtę.

Nim rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego podczas wtorkowego starcia w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Naby Keïta udostępnił na swoim instagramowym profilu zdjęcie zapowiadające spotkanie Liverpoolu z „Królewskimi”. W komentarzach kilka osób zamieściło emotikony z małpą. Podobna sytuacja miała miejsce pod zdjęciem, które Alexander-Arnold dodał na swojego Instagrama z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Według informacji podanych przez Sky Sports, Facebook, który jest właścicielem Instagrama, bada tę sprawę.

Włodarze ustępującego mistrza Anglii nie mieli jednak zamiaru czekać na interwencję Facebooka i postanowili opublikować oświadczenie, w którym stanowczo potępiają takie zachowania w mediach społecznościowych.

Oto treść wspomnianego oświadczenia:

„Po raz kolejny ze smutkiem rozmawiamy o odrażających nadużyciach na tle rasowym. Jest to całkowicie niedopuszczalne i musi się skończyć.

Liverpool Football Club potępia wszelkie formy dyskryminacji. Nadal współpracujemy z naszymi partnerami w celu integracji w ramach naszej inicjatywy Red Together, aby prowadzić kampanię przeciwko rasizmowi.

Jako klub zaoferujemy naszym zawodnikom wszelkie wsparcie, jakiego mogą potrzebować. Będziemy również współpracować z odpowiednimi władzami w celu zidentyfikowania i, jeśli to możliwe, ścigania osób odpowiedzialnych za te gorszące zachowania.

Wiemy, że to nie wystarczy, dopóki platformy mediów społecznościowych i zarządzające nimi organy regulacyjne nie zastosują możliwie najsilniejszych środków zapobiegawczych.

Nie można dopuścić do kontynuacji obecnej sytuacji i na nas wszystkich spoczywa obowiązek dopilnowania, aby już nigdy więcej do tego nie doszło” – puentują autorzy oświadczenia opublikowanego na oficjalnej stronie klubu.

Jeśli chodzi o kwestie czysto piłkarskie, Liverpool przegrał w Madrycie 1:3 i tym samym powtórzył się wynik z finału Ligi Mistrzów z roku 2018, kiedy to Real okazał się lepszy od „The Reds” i sięgnął po swój trzynasty Puchar Europy.

Jednak dziewiętnastokrotni mistrzowie Anglii nie są jeszcze na straconej pozycji. Rewanż na Anfield zostanie rozegrany 14 kwietnia.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy