2022-04-27 23:07:06; Aktualizacja: 2 lata temu
Liverpool „zajechał” niezmordowany Villarreal. Anglicy bliżej finału Ligi Mistrzów [WIDEO] Fot. Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Liverpool w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów pokonał Villarreal 2:0.

„Żółta łódź podwodna” na poprzednich etapach fazy pucharowej pokazała swoją nieustępliwość i hart ducha. Dzięki tym cechom udało jej się wyeliminować z rozgrywek Juventus oraz Bayern Monachium.

Hiszpanie trafili na „The Reds”, a Anglicy podeszli do rywalizacji z dużym respektem do przeciwnika. Mimo to od początku było widać przewagę gospodarzy, którzy raz z razem szukali możliwości zagrożenia bramce ekipy z LaLigi.

Niezmordowani jak się wydawało podopieczni Unaia Emery’ego przetrzymali ataki gospodarzy w pierwszej połowie, ale włożony wysiłek zrobił swoje już po przerwie.

W 53. minucie Pervis Estupiñán przeciął zagraną z prawej strony boiska piłkę, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że zmylił kompletnie swojego golkipera. Gerónimo Rulli starał się oddalić zagrożenie, ale ostatecznie futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Chwilę potem Liverpool przeprowadził znakomitą akcję, w której na końcowym etapie podanie do Sadio Mané między nogami rywala zagrał Mohamed Salah. Senegalczyk bez trudu zamienił je na gola i było 2:0.

Emery starał się dać impuls swojej drużynie poprzez zmiany, lecz finalnie na nic się to zdało. Przedstawiciel Premier League kontrolował zawody i jest o krok bliżej gry w finale.

Zespół Jürgena Kloppa stworzył sobie 20 okazji bramkowych, podczas gdy przyjezdni oddali tylko jeden strzał, w dodatku niecelny. Przewaga miejscowych była zatem ogromna.

Rewanż odbędzie się trzeciego maja. Tym razem w rolę gospodarze wcieli się Villarreal.