Lothar Matthäus jak Ronaldo czy David Beckham - kupił sobie klub [OFICJALNIE]

Lothar Matthäus jak Ronaldo czy David Beckham - kupił sobie klub [OFICJALNIE] fot. Antonio Scorza / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Accra Lions

Lothar Matthäus stał się udziałowcem... ghańskiego Accra Lions FC.

62-latek należy bez wątpienia do grona najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej.

W trakcie swojej kariery wywalczył między innymi Mistrzostwo Europy w 1980 i Mistrzostwo Świata w 1990 roku z reprezentacją Niemiec.

Ponadto razem z Bayernem Monachium oraz Interem Mediolan zdobył osiem mistrzostw (siedem Niemiec i jedno Włoch) i dwa Puchary UEFA (po jednym z oboma klubami).

W domowej gablocie posiada także Złotą Piłkę za wyniki w 1990 roku.

Ten bogaty dorobek pozwala mu chwalić się posiadaniem ogromnego doświadczenia. Nie przełożyło się ono jednak na osiąganie oczekiwanych sukcesów karierze trenerskiej.

Z tego powodu Lothar Matthäus bryluje na salonach jako ekspert i teraz będzie miał okazję dołożyć swój wkład w rozwój futbolu w Ghanie, gdzie został jednym z udziałowców Accra Lions FC.

„Z dumą ogłaszamy, że były reprezentant Niemiec, zdobywca Pucharu Świata i Piłkarz Roku FIFA, Lothar Matthäus, dołączył do Accra Lions Football Club jako członek zarządu i udziałowiec” - czytamy w wydanym komunikacie.

- Ghana zawsze miała ogromny potencjał talentów i jestem podekscytowany pomysłem wspierania rozwoju sportowego młodych piłkarzy swoją wiedzą i doświadczeniem - powiedział Niemiec.

Poza nim władze w tym zespole posiadają aktywny jeszcze zawodowo Frank Acheampong i pełniący funkcję prezesa Oliver König, który odegrał kluczową rolę w sprowadzeniu 62-latka.

Cała trójka wierzy głęboko w to, że poczynione przez nich starania wpłynął na poprawę infrastruktury oraz jakości szkolenia przyszłych gwiazd ghańskiego futbolu.

Accra Lions FC występuje od dwóch latach w rodzimej ekstraklasie, gdzie plasuje się w środku ligowej stawki.

Ten zespół dał się już poznać jako niebojący stawiać na młodych graczy. Pokazuje to między innymi fakt, że w jego obecnej kadrze znajduje się aż 21 zawodników poniżej 20. roku życia.

Matthäus, decydując się na zainwestowanie własnych środków w rozwój futbolu, poszedł w ślady między innymi Ronaldo czy Davida Beckhama. Pierwszy może się pochwalić posiadaniem władzy w Realu Valladolid i Cruzeiro. Z kolei drugi posiada udziały w Interze Miami oraz Salford City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy