Lovren zamiast do Serie A trafi do Bundesligi? Bayer Leverkusen zabiega o Chorwata!

Lovren zamiast do Serie A trafi do Bundesligi? Bayer Leverkusen zabiega o Chorwata! fot. Liverpool
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Bayer Leverkusen może tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego pozyskać Dejana Lovrena.

Przedstawiciele niemieckiego zespołu poszukują na rynku wartościowego defensora, który mógłby wzmocnić rywalizację na pozycji środkowego obrońcy.

Według informacji przekazanych przez „Sport Bild”, w kręgu ich zainteresowań znalazł się Dejan Lovren. Chorwat już od kilku tygodni próbuje znaleźć sobie nową drużynę, w której będzie miał więcej szans do regularnych występów niż w Liverpoolu.

Nie tak dawno wydawało się, że 30-letni zawodnik zasili szeregi Romy. Ostatecznie „The Reds” nie zgodzili się jednak na rozstanie z doświadczonym piłkarzem na warunkach, które starali się wymusić na nich wysłannicy „Giallorossich”.

Fiasko tych negocjacji nie oznacza, że Lovren zostanie na Anfield, ponieważ teraz walkę o jego względu rozpoczął Bayer Leverkusen. Klub z Niemiec jest ponoć skłonny wypożyczyć go za kwotę wynoszącą trzy miliony euro. Na chwilę obecną nie wiadomo czy w ewentualnej umowie pomiędzy oboma zespołami znalazłby się zapis umożliwiający definitywne wykupienie Chorwata po zakończeniu sezonu, ale wiele na to wskazuje, że bez niego Liverpool nie będzie skłonny do realizacji tej operacji.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że ekipa z BayAreny ma już dobre doświadczenie z przedstawicielami defensora, ponieważ klientem tej samej agencji menedżerskiej jest Kerem Demirbay, który tego lata został sprowadzony do Leverkusen z Hoffenheim.

Ewentualne przenosiny 30-latka do Bundesligi pozwoliłyby mu spotkać się na niemieckich boiskach z jego bratem - Davorem, który na co dzień reprezentuje barwy Fortuny Düsseldorf.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Transfery - Relacja na żywo [19/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [19/02/2020]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy