Löw przejrzał na oczy po kompromitacji z Hiszpanią? Możliwe trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec!

Löw przejrzał na oczy po kompromitacji z Hiszpanią? Możliwe trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec! fot. Asatur Yesayants / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Joachim Löw miał otworzyć się na pomysł powrotu do reprezentacji Niemiec trzech doświadczony zawodników w osobach Matsa Hummelsa, Thomasa Müllera i Jérôme'a Boatenga po kompromitującej porażce z Hiszpanią (0:6) w ostatniej serii gier w Lidze Narodów - uważa „Bild”.

Selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów zdecydował się dokonać gruntownych zmian w prowadzonym przez siebie zespole po nieudanych Mistrzostwach Świata w 2018 roku oraz słabym występie w pierwszej edycji Ligi Narodów.

Dotyczyły one przede wszystkim rezygnacji z kilku istotnych graczy dla niemieckiej kadry w osobach tak doświadczonych zawodników jak Mats Hummels, Thomas Müller i Jérôme Boateng.

Joachim Löw uznał, że osiągnęli oni już swoje maksimum w drużynie narodowej i dlatego postanowił zrezygnować z ich usług przed rozpoczęciem eliminacji EURO 2020.

Decyzja 60-letniego szkoleniowca miała swoich zwolenników oraz przeciwników. Z upływającym czasem ta druga grupa stawała się coraz liczniejsza ze względu na przeciętną postawę prezentowaną przez reprezentacją Niemiec w ostatnich dwóch latach.

Co prawda nasi zachodni sąsiedzi bez większych problemów wywalczyli awans na Mistrzostwa Europy, ale za to w Lidze Narodów nie wiodło im się najlepiej i zakończyli swój udział w tym turnieju poniesieniem bolesnej porażki z Hiszpanią aż 0:6. Ostatni raz „Die Mannschaft” przegrali tak wysoko mecz towarzyski z Austrią w 1931 roku.

Z tego też powodu w kraju rozgorzała dyskusja nad ewentualnym przedwczesnym zakończeniem współpracy z Löwem. Obecnie dużo na to wskazuje, że poprowadzi on kadrę w rozpoczynających się wkrótce eliminacjach Mistrzostwa Świata oraz na Mistrzostwach Europy i być może dopiero w lipcu zostanie pozbawiony zajmowanego stanowiska.

Dziennikarze „Bilda” uważają, że 60-latek wierzy w dalszym ciągu w osiąganie sukcesów z reprezentacją i powoli zaczyna przyznawać się do błędu w kwestii przedwczesnego skreślenia wymienionych wyżej zawodników, dlatego miał otworzyć się na ich powrót do kadry na najbliższe spotkania.

Cała trójka z pewnością nie zrobi mu na złość i nie odrzuci zaproszenia na międzynarodowe pojedynki, ponieważ zależy jej na dobru zespołu, który razem z nimi miałby większe szanse na wywalczenie tytułu najlepszej ekipy na Starym Kontynencie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy