Luca Zidane wolałby nie zmieniać reprezentacji

Luca Zidane wolałby nie zmieniać reprezentacji fot. Cesar Ortiz Gonzalez / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: L'Equipe

Luca Zidane w rozmowie z francuskim dziennikiem „L’Équipe” zadeklarował, że chciałby w przyszłości wystąpić w reprezentacji Francji.

Około trzy lata temu świat futbolu obiegła informacja, że syn Zinédine’a Zidane’a znalazł się na celowniku, wciąż obecnego, selekcjonera reprezentacji Algierii, Djamela Belmadiego. Wówczas media twierdziły, że jest on skłonny występować w barwach tego afrykańskiego państwa. Od tamtej pory sprawa jednak nie była poruszana, aż w rozmowie z dziennikiem „L’Équipe” zabrał na jej temat głos sam zainteresowany.

Stwierdził w niej, że pragnąłby w przyszłość poznań Ligue 1 oraz, że jego celem pozostaje reprezentowanie „Les Blues”. Zapewnił także o swojej ambicji jako piłkarza, co mogłoby oznaczać, że nie zamierza iść na skróty i wybierać słabszej piłkarsko nacji.

25-latek ma na swoim koncie trzydzieści występów w młodzieżowych reprezentacjach Francji, a z kadrą do lat siedemnastu sięgnął nawet po mistrzostwo Europy. Posiada jednak również algierskie korzenie, rodzice jego ojca pochodzili z tego kraju. Obecnie występuje w barwach hiszpańskiego Eibaru na poziomie Segunda Division.

W tym sezonie zaliczył trzydzieści gier, notując trzynaście czystych kont. Jego zespół na kolejkę przed końcem rozgrywek jest pewny udziału w barażach o LaLigę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy