Luca Zidane wolałby nie zmieniać reprezentacji

Luca Zidane wolałby nie zmieniać reprezentacji fot. Cesar Ortiz Gonzalez / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: L'Equipe

Luca Zidane w rozmowie z francuskim dziennikiem „L’Équipe” zadeklarował, że chciałby w przyszłości wystąpić w reprezentacji Francji.

Około trzy lata temu świat futbolu obiegła informacja, że syn Zinédine’a Zidane’a znalazł się na celowniku, wciąż obecnego, selekcjonera reprezentacji Algierii, Djamela Belmadiego. Wówczas media twierdziły, że jest on skłonny występować w barwach tego afrykańskiego państwa. Od tamtej pory sprawa jednak nie była poruszana, aż w rozmowie z dziennikiem „L’Équipe” zabrał na jej temat głos sam zainteresowany.

Stwierdził w niej, że pragnąłby w przyszłość poznań Ligue 1 oraz, że jego celem pozostaje reprezentowanie „Les Blues”. Zapewnił także o swojej ambicji jako piłkarza, co mogłoby oznaczać, że nie zamierza iść na skróty i wybierać słabszej piłkarsko nacji.

25-latek ma na swoim koncie trzydzieści występów w młodzieżowych reprezentacjach Francji, a z kadrą do lat siedemnastu sięgnął nawet po mistrzostwo Europy. Posiada jednak również algierskie korzenie, rodzice jego ojca pochodzili z tego kraju. Obecnie występuje w barwach hiszpańskiego Eibaru na poziomie Segunda Division.

W tym sezonie zaliczył trzydzieści gier, notując trzynaście czystych kont. Jego zespół na kolejkę przed końcem rozgrywek jest pewny udziału w barażach o LaLigę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy