Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone

Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | L’Équipe | Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

AC Milan wkrótce rozstanie się z Lucasem Paquetą, który ustalił już warunki współpracy z Olympique Lyon.

Zaledwie wczoraj „L’Équipe” informował o odrzuconej przed mediolańczyków ofercie wypożyczenia z opcją kupna opiewającą na kwotę 18 milionów euro, a już teraz najważniejsi włoscy dziennikarze zajmujący się rynkiem transferowym zgodnie donoszą o pełnym porozumieniu obu klubów.

Nicolò Schira zapewnia, że ostatecznie „Les Gones” za 23-latka zapłacą 20 milionów euro, a ofensywny pomocnik zdolny grać na lewym skrzydle oraz jako najbardziej wysunięty zawodnik na boisku podpisze umowę do 30 czerwca 2025 roku (te ustalenia potwierdza Fabrizio Romano) . W jej ramach ma on inkasować 2,5 miliona euro za każdy sezon spędzony nad Rodanem.

Z kolei Gianluca Di Marzio nie ma wątpliwości, że Brazylijczyk, który w kadrze narodowej uzbierał jak dotąd jedenaście występów, pożegnał się już z klubowymi kolegami oraz sztabem szkoleniowym. Teraz obierze on kurs na Ligue 1, lecz wcześniej czekają go obligatoryjne testy medyczne.

Choć teoretycznie Lucas Paquetá mógłby zastąpić w Olympique’u Lyon Memphisa Depaya, o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że przyjdzie mu zająć miejsce w zespole Jeffa Reine’a-Adélaïde’a.

Piłkarz z Kraju Kawy to jednocześnie niejedyne wzmocnienie przygotowywane przez półfinalistę zeszłej edycji Ligi Mistrzów. Do Francji już w czwartek przybyć ma bowiem Facundo Pellistri, a więc skrzydłowy Peñarolu. W tym przypadku mowa o nieco ponad pięciu milionach euro podstawy i dwumilionowych bonusach, przy zachowaniu przez Urugwajczyków 40% praw do utalentowanego 18-latka.

Wracając do Paquety, w koszulce Milanu rozegrał on w sumie 44 mecze, raz wpisał się na listę strzelców i posłał trzy ostatnie podania. Kosztował blisko 39 milionów euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy