Lucas Paquetá wkrótce rozpocznie testy medyczne. Znana ostateczna cena transferu

Lucas Paquetá wkrótce rozpocznie testy medyczne. Znana ostateczna cena transferu fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: David Ornstein [TheAthletic.com]

Lucas Paquetá jeszcze dzisiaj ma zjawić się w Londynie, gdzie czekają go testy medyczne przed transferem do West Hamu - pisze David Ornstein.

Obchodzący w sobotę 25. urodziny Lucas Paquetá jeszcze dzisiaj ma wsiąść do samolotu i udać się z Francji do Londynu. Najprawdopodobniej w niedzielę brazylijski piłkarz Olympique'u Lyon rozpocznie testy medyczne przed swoją przeprowadzką do West Hamu.

Paquetá doszedł już do porozumienia z władzami londyńskiego zespołu odnośnie warunków indywidualnych. W grę wchodzi pięcioletnia umowa.

Do porozumienia doszły również oba kluby. Francuskie media pisały wcześniej o oczekiwaniach Lyonu w okolicach 60 milionów euro. Zdaniem Davida Ornsteina transakcja faktycznie może tyle wynieść, ale razem z bonusami. Podział wygląda następująco: 43 miliony euro podstawy i 17 milionów w bonusach.

Transfer za podstawową kwotę będzie w czubie największych operacji w historii obu klubów. Po aktywacji bonusów zrówna się z największą sprzedażą w dziejach Lyonu (obecnie Tanguy Ndombélé) i wskoczy na pierwsze miejsce wśród zakupów West Hamu.

24-letni Paquetá trafił do Lyonu w 2020 roku z Milanu. W barwach francuskiej drużyny strzelił 21 goli i zanotował 14 asyst w 80 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy