Lucas Paquetá wkrótce rozpocznie testy medyczne. Znana ostateczna cena transferu

Lucas Paquetá wkrótce rozpocznie testy medyczne. Znana ostateczna cena transferu fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: David Ornstein [TheAthletic.com]

Lucas Paquetá jeszcze dzisiaj ma zjawić się w Londynie, gdzie czekają go testy medyczne przed transferem do West Hamu - pisze David Ornstein.

Obchodzący w sobotę 25. urodziny Lucas Paquetá jeszcze dzisiaj ma wsiąść do samolotu i udać się z Francji do Londynu. Najprawdopodobniej w niedzielę brazylijski piłkarz Olympique'u Lyon rozpocznie testy medyczne przed swoją przeprowadzką do West Hamu.

Paquetá doszedł już do porozumienia z władzami londyńskiego zespołu odnośnie warunków indywidualnych. W grę wchodzi pięcioletnia umowa.

Do porozumienia doszły również oba kluby. Francuskie media pisały wcześniej o oczekiwaniach Lyonu w okolicach 60 milionów euro. Zdaniem Davida Ornsteina transakcja faktycznie może tyle wynieść, ale razem z bonusami. Podział wygląda następująco: 43 miliony euro podstawy i 17 milionów w bonusach.

Transfer za podstawową kwotę będzie w czubie największych operacji w historii obu klubów. Po aktywacji bonusów zrówna się z największą sprzedażą w dziejach Lyonu (obecnie Tanguy Ndombélé) i wskoczy na pierwsze miejsce wśród zakupów West Hamu.

24-letni Paquetá trafił do Lyonu w 2020 roku z Milanu. W barwach francuskiej drużyny strzelił 21 goli i zanotował 14 asyst w 80 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy