Lucas Silva na rozstaju dróg. Wciąż nie znalazł klubu, a przez brak pozwolenia na pracę nie może trenować z Realem Madryt!

Lucas Silva na rozstaju dróg. Wciąż nie znalazł klubu, a przez brak pozwolenia na pracę nie może trenować z Realem Madryt!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Lucas Silva pozostaje w próżni. I jeśli nie zmieni pracodawcy do drugiego września, nie będzie mógł nawet uczestniczyć w treningach Realu Madryt.

Brazylijczyk to bez wątpienia jeden z największych niewypałów transferowych w historii „Los Blancos”. Został bowiem kupiony za 13 milionów euro i wróżono mu wielką karierę, a w tej chwili jest zawodnikiem Realu Madryt jedynie z nazwy.

Wynika to z tego, że przez brak pozwolenia na pracę w Hiszpanii nie może brać udziału w treningach swojego zespołu, o uczestniczeniu w spotkaniach nie wspominając. W efekcie jest on zmuszony trenować z osobistym szkoleniowcem od przygotowania fizycznego.

W międzyczasie trwają oczywiście poszukiwania dla niego nowego pracodawcy, co jednak biorąc pod uwagę jego reputację na Starym Kontynencie, nie jest łatwe. To właśnie przez złą renomę z negocjacji zdążyły się już wycofać Atalanta czy Genoa. Na transfer do Brazylii także nie ma co liczyć, bowiem kluby z tego kraju nie mają już możliwości rejestrowania nowych zawodników.

Jego sytuacji nie ułatwia nawet fakt, że w Kraju Kawy radził sobie naprawdę nieźle, notując w ciągu 2,5 roku 58 występów. Tym samym defensywny pomocnik, u którego latem 2016 roku podczas testów medycznych przed transferem do portugalskiego Sportingu wykryto arytmię serca, walczy z czasem, ale i ze złymi opiniami na swój temat w Europie.

Umowa 26-latka z „Królewskimi” wygasa 30 czerwca 2020 roku i tym razem w grę wchodzi jedynie transfer definitywny. W koszulce Realu Madryt Lucas Silva rozegrał jak dotąd raptem dziewięć spotkań.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy