Luiz Gustavo zmierza nad Bosfor. Fenerbahçe w ofensywie!

Luiz Gustavo zmierza nad Bosfor. Fenerbahçe w ofensywie!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Provence | L’Équipe

Fenerbahçe negocjuje transfer Luiza Gustavo, informują francuskie media.

Brazylijczyk od dłuższego czasu jest łączony ze zmianą barw klubowych i tym samym opuszczeniem Olympique’u Marsylia. 32-latek znajdował się już na celowniku klubów z Chin, jak również włoskiej Fiorentiny, a teraz do tego grona dołączyło tureckie Fenerbahçe, które z miejsca wyrosło na głównego faworyta do jego pozyskania.

Turcy złożyli już pierwszą ofertę, aby zainicjować kontrakt z Francuzami, uprzednio wypracowując porozumienie z samych zawodnikiem. Za defensywnego pomocnika, który z konieczności może być także ustawiany w obronie, zaproponowano 4-5 milionów euro, co nie spotkało się z aprobatą władz OM.

To jednak nie oznacza, że „Żółte Kanarki” się poddały, wręcz przeciwnie. Według „La Provence” i „L’Équipe” przygotowują już oni nową ofertę opiewającą na kwotę siedmiu milionów euro. To zdecydowanie bliżej wyceny marsylczyków, którzy chcieliby uzyskać ze sprzedaży 40-krotnego reprezentanta „Canarinhos” co najmniej dziesięć milionów euro.

Biorąc zatem pod uwagę powyższe informacje i fakt, że zawodnik jest już po słowie z liderem tureckiej ekstraklasy, można rzec, że Luiz Gustavo zmierza nad Bosfor.

Brazylijczyk do Ligue 1 trafił z Wolfsburga, który w 2017 roku sprzedał go za 10 milionów euro. Od tego czasu doświadczony pomocnik wystąpił w 97 spotkaniach, a ponadto zdobył 10 bramek i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy