Luka Modrić podpisał. Zaplanowano oficjalny komunikat

2024-06-01 17:08:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Luka Modrić podpisał. Zaplanowano oficjalny komunikat Fot. Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Gianluca Di Marzio

Luka Modrić, którego umowa z Realem Madryt wygasa 30 czerwca, złożył już podpis na nowym kontrakcie - informuje Gianluca Di Marzio.

Chorwacki pomocnik na początku sezonu był typowany do odejścia. Mimo że nie stwarzał on problemów dyscyplinarnych, nie potrafił pogodzić się z nową rolą i dawał o tym znać podczas wywiadów.

Z czasem zawodnik zrozumiał, że nie musi grać w każdym meczu, aby był nadal ważnym członkiem kadry „Los Blancos”.

„Lukita” jako zmiennik kilkukrotnie pokazał się z dobrej strony, a gdy już dostawał szansę w pierwszym składzie, tak jak przeciwko Villarrealowi w grudniu, zdecydowanie stawał na wysokości zadania.

To wszystko przybliżyło doświadczonego piłkarza do pozostania.

Po spotkaniu z Florentino Pérezem ruszyły prace nad zatrzymaniem środkowego pomocnika. Wówczas zakomunikował on prezydentowi, że chce zostać.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, w rzeczywistości Luka Modrić podpisał już nowy kontrakt, który zwiąże obie strony do 30 czerwca 2025 roku.

Ekspert transferowy przekazał, że oficjalny komunikat zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu, czyli po finale Ligi Mistrzów. Mecz z Borussią Dortmund obędzie się wieczorem.

Przed Modriciem trzynasty sezon w Realu Madryt.

„Królewscy” latem stracą Toniego Kroosa i najprawdopodobniej również Nacho. Ten ostatni ciągle nie potwierdził bowiem rozstania.

Wracając do 38-latka, jak dotąd zgromadził on 45 występów okraszonych dwoma trafieniami oraz ośmioma asystami.