Lukaku: Mam nadzieję, że kiedyś tam zagram

Lukaku: Mam nadzieję, że kiedyś tam zagram fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sport

Romelu Lukaku przyznał, że chciałby w przyszłości trafić do Serie A.

Belgijski napastnik od 2017 roku występuje w Manchesterze United, dokąd przeniósł się z Evertonu. Do ekipy „The Toffees” trafił z kolei z Chelsea. 25-latek już wcześniej mógł przeprowadzić się do Włoch. Kilka sezonów temu jego transfer na Półwysep Apeniński nie doszedł do skutku, ale atakujący potwierdza, iż chciałby tam kiedyś zagrać.

- W 2014 roku, gdy opuszczałem Chelsea, mogłem trafić do Juventusu. Turyńczykom zależało na takim ruchu, ale mnie z kolei coś do niego nie przekonało. Odmówiłem i Everton podjął decyzję o moim wykupie. Następnego dnia Conte odszedł z Juventusu...

- Gra w Serie A byłaby dla mnie marzeniem. Mam nadzieję, że kiedyś tam trafię. Na razie skupiam się jednak wyłącznie na występach w koszulce MU i tym, by zakończyć sezon w pierwszej czwórce Premier League - przyznał Lukaku.

Belg rozegrał w tym sezonie 44 spotkania w barwach „Czerwonych Diabłów”. Strzelił w nich 15 goli i zaliczył cztery asysty. O ile do niedawna jego odejście z MU wydawało się mało prawdopodobne, ostatnio media coraz częściej podają, że taki scenariusz jest możliwy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy