Lukas Podolski tworzy swój Górnik Zabrze?! Piłkarz reaguje na plotki. „Nie budujcie sobie bajek i historii”

Lukas Podolski tworzy swój Górnik Zabrze?! Piłkarz reaguje na plotki. „Nie budujcie sobie bajek i historii” fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dziennik Zachodni

Lukas Podolski zaprzeczył braniu czynnego udziału w zwolnieniu Jana Urbana oraz zatrudnieniu Bartoscha Gaula z Mainz na jego miejsce w rozmowie z Rafałem Musiołem z „Dziennika Zachodniego”.

Były reprezentant Niemiec spełnił przed startem poprzedniego sezonu swoją obietnicę i po szeregu plotek oraz żartobliwych docinków zasilił w końcu Górnika Zabrze.

W drużynie czternastokrotnego mistrza Polski przyszło mu współpracować z jedną z jego legend w osobie Jana Urbana. Doświadczony trener nie nacieszył się jednak zbyt długo prowadzeniem byłego gracza Köln, Bayernu Monachium, Arsenalu czy Interu Mediolan, ponieważ przed kilkunastoma dniami został zwolniony z zajmowanego stanowiska.

Podjęcie takiej decyzji zostało w dużej mierze sprowokowane pozostaniem na stanowisku prezesa klubu przez Arkadiusza Szymanka, który nie wyobrażał sobie dalszego kontynuowania współpracy z szkoleniowcem.

W mediach nie brakowało też plotek, że w cały ten proces zaangażował się Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku wypowiedział się na ten temat jednoznacznie w rozmowie z Rafałem Musiołem z „Dziennika Zachodniego”.

- Czytałem plotki, że coś buduję w Górniku, że zwolniłem trenera i ściągam swojego pupilka, bo chcę być prezesem. Na dziś tak nie ma. Dzwonili do mnie trenerzy, chyba z trzydziestu, przysyłali CV, niektórzy z doświadczeniem pracy w Bundeslidze. Nie wiem skąd mieli numer komórki, bo nigdy im nie dawałem. Wszystko przekazywałem prezesowi, tylko tyle mogłem zrobić. To on musiał podjąć decyzje, dokonać wyboru. Nie budujcie sobie bajek i historii. Jestem piłkarzem, chcę dalej grać w piłkę i tylko taka jest moja rola. Dobrze się czuję, lubię emocje, mecze i treningi. W pracę trenera też się nie wtrącam - stwierdził 37-letni zawodnik, który potwierdził fakt podsunięcia kandydatura Gaula przedstawicielom zespołu.

- Bartosch Gaul też był wśród dzwoniących? On nie, tylko jego menedżer, bo go znam. Ten sam, który ma u siebie Jürgena Kloppa. Zadzwonił i powiedział - „Podobno Górnik zwolnił trenera, a ja mam ciekawego kandydata. W dodatku urodził się w Polsce i mówi po polsku, pracuje w Mainz, umie pracować też z młodzieżą”. Odpowiedziałem: „Przyślij mi CV, poślę dalej”. I przekazałem tę ofertę prezesowi, tak jak pozostałe. Nie miałem żadnego kontaktu osobistego z Gaulem, raz potem zadzwonił i pytał o Górnika - dodał Podolski.

Cała rozmowa Rafała Musioła z Lukasem Podolskim jest dostępna do przeczytania na stronie „Dziennika Zachodniego”.

***

Górnik Zabrze ma nowego trenera [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy