Lukas Podolski tworzy swój Górnik Zabrze?! Piłkarz reaguje na plotki. „Nie budujcie sobie bajek i historii”

Lukas Podolski tworzy swój Górnik Zabrze?! Piłkarz reaguje na plotki. „Nie budujcie sobie bajek i historii” fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dziennik Zachodni

Lukas Podolski zaprzeczył braniu czynnego udziału w zwolnieniu Jana Urbana oraz zatrudnieniu Bartoscha Gaula z Mainz na jego miejsce w rozmowie z Rafałem Musiołem z „Dziennika Zachodniego”.

Były reprezentant Niemiec spełnił przed startem poprzedniego sezonu swoją obietnicę i po szeregu plotek oraz żartobliwych docinków zasilił w końcu Górnika Zabrze.

W drużynie czternastokrotnego mistrza Polski przyszło mu współpracować z jedną z jego legend w osobie Jana Urbana. Doświadczony trener nie nacieszył się jednak zbyt długo prowadzeniem byłego gracza Köln, Bayernu Monachium, Arsenalu czy Interu Mediolan, ponieważ przed kilkunastoma dniami został zwolniony z zajmowanego stanowiska.

Podjęcie takiej decyzji zostało w dużej mierze sprowokowane pozostaniem na stanowisku prezesa klubu przez Arkadiusza Szymanka, który nie wyobrażał sobie dalszego kontynuowania współpracy z szkoleniowcem.

W mediach nie brakowało też plotek, że w cały ten proces zaangażował się Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku wypowiedział się na ten temat jednoznacznie w rozmowie z Rafałem Musiołem z „Dziennika Zachodniego”.

- Czytałem plotki, że coś buduję w Górniku, że zwolniłem trenera i ściągam swojego pupilka, bo chcę być prezesem. Na dziś tak nie ma. Dzwonili do mnie trenerzy, chyba z trzydziestu, przysyłali CV, niektórzy z doświadczeniem pracy w Bundeslidze. Nie wiem skąd mieli numer komórki, bo nigdy im nie dawałem. Wszystko przekazywałem prezesowi, tylko tyle mogłem zrobić. To on musiał podjąć decyzje, dokonać wyboru. Nie budujcie sobie bajek i historii. Jestem piłkarzem, chcę dalej grać w piłkę i tylko taka jest moja rola. Dobrze się czuję, lubię emocje, mecze i treningi. W pracę trenera też się nie wtrącam - stwierdził 37-letni zawodnik, który potwierdził fakt podsunięcia kandydatura Gaula przedstawicielom zespołu.

- Bartosch Gaul też był wśród dzwoniących? On nie, tylko jego menedżer, bo go znam. Ten sam, który ma u siebie Jürgena Kloppa. Zadzwonił i powiedział - „Podobno Górnik zwolnił trenera, a ja mam ciekawego kandydata. W dodatku urodził się w Polsce i mówi po polsku, pracuje w Mainz, umie pracować też z młodzieżą”. Odpowiedziałem: „Przyślij mi CV, poślę dalej”. I przekazałem tę ofertę prezesowi, tak jak pozostałe. Nie miałem żadnego kontaktu osobistego z Gaulem, raz potem zadzwonił i pytał o Górnika - dodał Podolski.

Cała rozmowa Rafała Musioła z Lukasem Podolskim jest dostępna do przeczytania na stronie „Dziennika Zachodniego”.

***

Górnik Zabrze ma nowego trenera [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson zaskoczył na konferencji. „Jest duża szansa, że tu przyjdzie. To wielki trener” Ederson zaskoczył na konferencji. „Jest duża szansa, że tu przyjdzie. To wielki trener” Liverpool obrał na cel piłkarza Bayernu Monachium Liverpool obrał na cel piłkarza Bayernu Monachium Paweł Tomczyk, były prezes Motoru Lublin, przerywa milczenie. „Moje życie prywatne i zawodowe zostało oplute” Paweł Tomczyk, były prezes Motoru Lublin, przerywa milczenie. „Moje życie prywatne i zawodowe zostało oplute” FC Barcelona z zuchwałym planem na sprowadzenie Lionela Messiego. To może się udać FC Barcelona z zuchwałym planem na sprowadzenie Lionela Messiego. To może się udać Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy