Łukasz Fabiański: Myślę, że to on zastąpi Wojciecha Szczęsnego w kadrze

Łukasz Fabiański: Myślę, że to on zastąpi Wojciecha Szczęsnego w kadrze fot. Dziurek / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Misja Futbol [YouTube]

Łukasz Fabiański wskazał, kto jego zdaniem przejmie w reprezentacji rolę pierwszego bramkarza po Wojciechu Szczęsnym. „Sprawia bardzo fajne wrażenie” - przekonywał 38-latek w programie „Misja Futbol”.

Łukasz Fabiański pożegnał się z reprezentacją po rozegraniu w niej 57 spotkań. Przeżył w niej wiele udanych momentów i błyszczał podczas udanych Mistrzostw Europy w 2016 roku.

Teraz 38-latek może z boku obserwować poczynania kadry. Jak wiadomo, w tej nie dzieje się ostatnio najlepiej. Problemów jest mnóstwo.

Powoli można przygotowywać się do istotnej zmiany w reprezentacji. Wojciech Szczęsny zapowiedział nie tak dawno, że nie zamierza grać jeszcze przez wiele lat. W tej sytuacji pierwsze rękawice zostaną do wzięcia. Kandydatów do roli „jedynki” jest kilku.

Media wymieniają Łukasza Skorupskiego, Marcina Bułkę czy Kamila Grabarę.

Fabiański uważa, że to ten ostatni powinien zając miejsce golkipera Juventusu.

- Jeśli chodzi o tę pozycję, to patrząc przez pryzmat tego, co ja widziałem na własne oczy, to bardzo fajne wrażenie na boisku sprawia Grabara. Nawet w spotkaniu Ligi Mistrzów z Galatasaray widać było, że jest to chłopak, który mentalnie potrafi udźwignąć ciężar takich spotkań. Może być taką postacią, która w momencie, kiedy Wojtek powie „pas”, wskoczy do bramki i będzie bramkarzem numer jeden - powiedział w programie „Misja Futbol” zawodnik West Hamu.

Grabara nie zaistniał jeszcze w seniorskiej kadrze, mając na koncie w niej jeden występ. Cenne doświadczenie zebrał w lidze duńskiej, gdzie dobił na ten moment prawie do 70 występów.

24-latek od nowego sezonu rozpocznie nowy rozdział pod nazwą „VfL Wolfsburg”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy